Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek ki korunk legjobb...

Szerintetek ki korunk legjobb zenésze, DJ-je vagy együttese?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 09:50
 1/9 anonim válasza:
Justin Bieber. :D
2015. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ettől komolyabbat vártam!
2015. aug. 19. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

a ma élő legnagyobb zenész vagy Wayne Shorter, vagy Herbie Hancock. ők egyszerre vannak olyan komoly zeneművészek, mint Bartók Béla vagy Rahmanyinov, de tudnak mindenki másnál értékesebb könnyűzenét is alkotni.


DJ-kkel nem foglalkozom, a zenebohóckodás és mindenféle laptopgombok nyomogatása távol áll tőlem és a zeneművészettől egyaránt.


a legjobb együttes vagy a Kronos Quartet, vagy Chick Corea új zenekara, de versenyben van a Robert Glasper Experiment és Esperanza Spalding nagyzenekara is. ha lenne egy minimális ízlés, esetleg az értékek vezérelnék a piaci elveket, ezek ömlenének a tévéből egész álló nap.

2015. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hans Zimmer, Thomas Bergersen.

Ha DJ akkor Martin Garrix vagy Hardwell.

De amúgy nem nagyon lehet ilyen mondani hogy "ő a világ legjobb zenésze". Ahány zenész annyi különböző stílus amiben az adott zenész a legjobb.

2015. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsónak üzenném, hogy nincs igaza abban, hogy nem lehet megmondani, kik a legnagyobb zenészek, csak az a baj, hogy a zenei műveltség annyira alacsony szinten van itt ebben a civilizációban, hogy a legtöbben még azt sem igazán tudják, hogy mit jelent az, hogy "zenész".


bocs a szőrszálhasogatásért, de pl. az általad említett Zimmer sem zenész a szó szoros értelmében, hanem egy komponista. zenész az, aki egy adott (vagy több) hangszeren egy bizonyos művészi v. technikai szinten tud játszani. nagy zenész, aki kimagasló művészi v. technikai szinten játszik.


tehát ne mondjuk zenésznek a zeneszerzőket, kivéve, ha közben ők egy-egy hangszer mesterei is. nem számítanak zenésznek, de zeneszerzőnek sem a Justin Bieber/Nicki Minajok sem, gondolom nem kell részleteznem, miért.

2015. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, ha szigorúan azt nézzük hogy zenész, akkor tényleg nem jókat írtam. Így pedig már teljesen más, szerintem is meglehet mondani hogy kik azok akik egy adott hangszeren legjobban játszanak stb.

Valamiért a zeneszerzés volt a fejemben, lehet azért mert én is foglalkozom ezzel :D

És így persze a DJ-k is egyből kiesnek a képből.

2015. aug. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Haywyre
2015. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Justin Bieber , Martin Garrix ,Nicki Minaj!
2015. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nem lehet konkrét választ adni. Mitől lesz a legjobb? Játszhat valaki nagyon jól egy hangszeren, ha nem tud az átlagosnál jobbat komponálni és alkotni, csak mondjuk gyorsabbat.

És melyik hangszeren játsszon a legjobban? Ki lesz jobb zenész: a világ legjobb hegedűművésze vagy a világ legjobb zongoristája?


Hans Zimmer játszik pár hangszeren, ha nem is olyan magas szinten, mint akiknek komponál. :)


A zenei műveltség sosem volt globálisan túl magasan a civilizációban, csak voltak helyileg más korszakok. De közben máshol épp ölték egymást és zenét sem hallgattak...

2015. okt. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!