Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A sztárok fizetnek a médiának,...

A sztárok fizetnek a médiának, vagy a média fizet a sztároknak?

Figyelt kérdés
A mostani "sztárok", pl. playmate-k, volt megasztárok, valóságshow-hősök és még sorolhatnám fizetnek a tv-knek, bulvár újságoknak, hogy benne legyenek, vagy tv, újságok fizetnek nekik? Kinek éri az meg, hogy xy megmutatja a reggeli műsorban a kutyáját? Vagyis ki fizet kinek? Tudom, fura kérdés, de érdekelne, hogy lehet egy intelligens tv vezetőség annyira ostoba, hogy ezért a hírért, ami nem is hír, pénzt ad?
2007. okt. 12. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bizonyos ismertség felett már a média fizet a sztároknak, ha megjelenésükkel emelik egy-egy show fényét.

Az alatt pedig pénzen vásárolható meg, hogy bekerülj a műsorba.


Ezektől a beszélgetős műsoroktól amúgy túl sok mélységet nem kell várni. Nem lehet mindig fordulatos, robbanásokkal teli filmekhez hasonló adásokat adni, mert azok előállítása sok pénzbe és munkaidőbe kerül. Ezek az érdektelen kutyamutogatós adások nyilván a sztár (vagy esetleg a kutya) rajongóit célozzák meg, a többiek pedig hadd bambulják azt, amit készen kapnak. Egyébként nyilván a közönség keze is a dologban van, ilyenek a magyar emberek, nem kelnek ki a média elalacsonyodása ellen, hanem akkor is nézik a műsort, ha sz*rt kapnak, így hát a médiának nincs túl sok oka változtatni a dolgokon.

2007. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit akar írni a média :) Amennyiben valami igazi bulvárhír van, akkor sok esetben meg sem kérdezik az illetőt, nemhogy fizetnek neki. Max. azért kérnek pénzt a sztártól, hogy ne derüljön ki az a hír...


A showműsorok már másról szólnak. Ahol az egyértelmű szórakoztatás (pl. Heti hetes, Fábry showder) a cél, azaz a műsor értéke növekszik és SZÓRAKOZTATÁS a cél, ott a fellépőknek fizetnek. De pl. egy Este c. műsorban, Friderikuszban, vagy bármi hasonló hírműsorban a "sztár" (gondolok itt pl. egy miniszterre, politikusra, egyházi főméltóságra, stb.) megintcsak nem kap "pénzt" a kérdezett.


Tehát erre egyértelműen nem lehet válaszolni.

2007. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki, hogy van vele, de nekem nagyon tele van mindenem azzal, hogy örökké celebekkel és pléjmétekkel van tele a média. A szavak jelentését meg sem magyarázzák, gondolom alapból tudni kellene a jelentésüket. Nem akarok károgni és haladó gondolkodásúnak tartom magamat, de nekem nem téma sem a Kelemen Anna, sem pedig Győzike. (nem a cigány származása miatt, mert nem vagyok rasszista, de a butaságot és a közönségességet nem tartom szórakoztatónak) Hogy ne legyek off: sajnos a TV-k elég busásan fizetnek ezeknek a kreált "sztároknak" mert ez növeli a nézettséget, minősítvén a közönséget, a nézettség növelése pedig növekvő reklámbevételekhez juttatja a tv társaságokat. Még szerencse, hogy 44 csatornám és távirányítós TV-m van.
2008. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!