Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » SP sokkal jobban fotóz, mint...

SP sokkal jobban fotóz, mint zenél; miért nem a fényképezéssel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Nem bírom SP -t, se a zenéjét, nem is követem nyomon, viszont megnéztem a fotóit és szerintem nagyon jók. [link]
2013. máj. 12. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Fotózni mindenki tud, ha van pénze-kapcsolatai-kitartása. Most már nem a DJ a divatszakma, hanem ez a bu*iság.
2013. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyan,ha van felszerelésem,én is csinálok ilyet,sőt,jobbat is.

Ahogy az első is írta,pénz és kapcsolat.PL én ha neki álnék,kellene idő,amíg híres leszek,ő meg eleve úgy állt neki,ez nagy előny.

Aztán meg nem mindegy,hogy egy 1000forintos kis hulladékod van,vagy több milliós cuccaid.

2013. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy cucc a fotózás, oké kellenek beállítások meg tudni pár dolgot meg a megfelelő pénzmennyiség sem árt. De bárki lehet fotós, énekes (elvileg) nem. Szóval nem nagy cucc, hogy tud fotózni. Egyébként nekem nincs bajom SPvel, egyszer bedzéltem vele vagy két szót és full normális volt. A számait meg nem ismerem nem hallgatom.
2013. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

A sok szakértő már leírta előttem azt amit az átlag ostoba seg*fej ma kis hazánkban a fotográfiáról gondol. Kb. ezért is tartunk itt, mindenki mindent jobban tud és ezt meg is próbálja bebizonyítani, megmagyarázni, csak aztán amikor nem sikerül akkor telefonál a havernak sírva, hogy "Te, tudsz ezekkel a képekkel valamit kezdeni, hát fotósoppal biztos menthető nem?!" és értetlenkedve néz amikor közlik vele, hogy ez nem így működik. Maradjunk annyiban, hogy olyasmiről beszéltek(írtok) amiről halvány lila gőzötök sincs, de akkor most egy kicsit mesélek erről a világról először SP-től elvonatkoztatva aztán majd Őt is belefonva a sztoriba, hátha sikerül valami derengést varázsolnom a kicsi kobakotokba a teljes sötétség helyett.


Egy fotográfus (hagyjuk most az aprópénzből felszerelésnek csúfolt belépő amatőr eszközöket vásárló elsődSLR-es f@szfejeket akik fotósnak hívják magukat mert van egy "bélafotográfi" oldaluk a Facebookon közben pedig az alapfogalmakkal sincsenek tisztában) átlagban három-öt év alatt képzi magát a megfelelő szintre ahhoz, hogy egyáltalán pénzt kérhessen a munkájáért, közben pedig elkölt alsó hangon mondjuk hárommillió forintot a felszerelésére. Elvégez egy OKJ-s képzést (az egyetemi szintű képzések többnyire művészeket képeznek, akik bár nagyon klasszul el tudják hitetni, hogy elgázolt kutyát feketefehér filmre fotózni művészet, kb. de ettől függetlenül annyi fogalmuk sincs az egészről mint az előbb említett elsődSLR-es f@szfejeknek. Egy átlagos fotográfus akár szabadúszóként, akár alkalmazottként elképesztően sokat dolgozik, akkor is mikor az okoskodók alszanak, isznak vagy buliznak és az általatok leírtak alapján azt is megkockáztatom, hogy sokkal több tudással is rendelkezik. Az van, hogy ez egy szakma, amit az emberek évekig tanulnak, pénzt, időt és energiát ölnek bele és mindent rohadtul nem azért teszik, hogy a többiek megmagyarázzák, hogy "ááhh fotózni mindenki tud". Házat építeni mindenki tud? Fogat tömni mindenki tud? Kicsit be kellene nézni végre a dolgok mögé mielőtt ilyen okosakat írtok, mert saját magatokat járatjátok le a többi idióta előtt.


Ami SP-t illeti én speciel nem rajongok különösebben a fotóiért, tény, hogy méregdrága eszközökkel dolgozik de a weboldala és a képei alapján bőven nem jobb fotósnak mint énekesnek. Viszont legalább próbálkozik és nem beszél hülyeségeket mint ahogyan sokan mások.


Puszi!

2013. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pénz kell hozzá meg tapasztalat(=tudás) semmi más. A tehetség meg marhaság, hol kéne tehetség? Ahhoz, hogy fessek vafy énekeljek ahhoz kell. Efyébként nem nézem le a munkád, van sok fényképész ismerősöm akikre féltékeny vagy, mert fészbuk oldaluk van, és mert olcsóbb géppel sikeresebb képeket csinálnak mint te.
2013. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A látásmód, a szépérzék, a kompozíciós érzék, a helyes perspektíva, a látószög, a színhasználat, a környezetválasztás, a megfelelő pillanat megválasztása, a megfelelő utómunka alkalmazása mind mind a tehetséghez tartoznak, fejleszthetőek de ha az alapvető érzék hiányzik akkor teljesen felesleges erőlködni vele, lásd festészet (mint tudjuk a fotográfia a festészetet segítendő jött létre és eleinte főleg festők fotografáltak).


Az ismerőseid Facebook oldaláról pedig nem nyilatkoznék de jó eséllyel többen követik az enyémet mint az ismerőseid ilyen oldalait együttvéve. Az általad eddig leírtak alapján tökéletesen alkalmatlan vagy arra, hogy megítéld milyen fotókat készítek és ne adj' Isten összehasonlítsd azt a "fotós" ismerőseidével, észrevedd a különbséget fotó és fotó között ami nem baj, csak tudod érdemesebb csendben maradni ha valamihez nem ért az ember. Néha műtétekre is bejársz okoskodni?

2013. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!