Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Zámbó Jimmy miért playback...

Zámbó Jimmy miért playback koncerteket adott?

Figyelt kérdés
hétvégén volt az m2n egy 1998as koncertje a budapesti arénából és playbackről ment...ez nekem nagyon nagy csalódás, mert szeretem a dalait, de csak 19 éves vagyok így sose láttam koncerten. akinek ekkora hangja volt miért nem vállalta,hogy megtiszteli annyival a közönségét, hogy élőben énekel?
2011. jan. 3. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

tőlem elég távol állnak a dalai, de anyukám csípi, elismerem, hogy nagyon nagy hang volt! a playback nekem is feltűnt. szerintem egyszerűen azért, mert (nem rosszindulatból mondom) szerintem ő egy kicsit hiú ember volt. egy élő koncerten néha még a legjobbak is hibáznak és ennek nem akarta még a lehetőségét se kockáztatni.


26/L

2011. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Érdekes téma!



Maradjunk annyiban, hogy Jimmy-nek nagyon jó hangja volt, élőben is!

Több oldala van ennek az élő koncertezésnek (most nem csak Jimmy-ről van szó)


-zenekar élő, énekes élő, felvétel élő

Ez a legszebb dolog, viszont a legrosszabb is!! (persze nem minden esetben)


Vannak bulik, amiket lenyom a banda, ezt felveszik, és utána stúdióban újraveszik az ének sávot, és/vagy kijavítanak zenekari hibákat.

Vannak olyan esetek is, amikor már eleve a koncerten playback az ének!, és/vagy a zenekar.



(ez nem a tiszteletről szól)



Ezt meg szeretném megosztani;


Itt a zenekar is, Jimmy is élő.

Zámbó Jimmy-My Way

http://www.youtube.com/watch?v=-ZHZIBi2lZY


Ezen a felvételen az eredeti lemez anyagra énekel rá.

Zambo Jimmy-Valahol bus dal szol

http://www.youtube.com/watch?v=TMtPawqbcXU&feature=related


Mindkettő hihetetlen jó!

2011. szept. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. szept. 21. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A válasz szerintem sokkal prózaibb: vigyázott a hangjára. Egy énekes minden egyes koncertjén a jövőjét kockáztatja azzal, hogy a hangja esetleg elfárad, vagy valami baleset éri a hangszálait. Így néha bevetnek egy kis playbacket. A közönség nagyobbik része úgysem veszi észre, aki meg észreveszi, azt gyorsan meggyőzik a rajongók, hogy hülyeséget beszél.
2014. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Most megy az M3-on éppen. Zenészként egyből feltűnt, hogy playbacket látok. Legalább a szintetizátorokba dísznek bedughattak volna kábeleket, így elég szánalmas. Táp van benne, meg talán egy kábel mutatóban, de egy ilyen hangszer... Sztereó kimenet két kábel, esetleg egy másodlagos kimenet - akár optikai - az még egy, vagy kettő. Aztán a pedálok. Egy kötelező visszhang pedál, egy hangerő és egyéb lábkapcsoló pedálok... Az enyémből általában 8-9 kábel lóg ki, de itt a színpadon lévő két billentyűs fejenként három hangszere körül egyetlen madzag sem látszik, illetve elvétve...hahaha.. :-) Tényleg szánalmas.
2014. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!