Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Az algériai "női" boxoló,...

Az algériai "női" boxoló, most nő, vagy transznemű, vagy interszexuàlis, vagy micsoda?

Figyelt kérdés

aug. 5. 14:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony herevédő.


[link]

aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 krwkco ***** válasza:
100%

#17

"Nőként nem tehetik át a férfiak közé..."

Nem kell sehová tenni. Az élsport nem alanyi jog.

Ha valaki hibás genetikával született vagy hiba csúszott a fejlődésébe, akkor pechje van és nem versenyez.

Vagy a paraolimpián indulhat, ha van neki megfelelő kategória.

aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 krwkco ***** válasza:

"Ha most csak azért elkezdjük ide-oda pakolgatni mert erősebb fizikuma van mint a többi nőnek"

Halifet konkrétan nem azért kell kivenni a mezőnyből, mert erősebb fizikuma van. Hanem azért, mert genetikailag és ennek folyományaként fizikumában nem nő. XY kromoszómája van.

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimp..

38-as hozzászólás.

De Te is tudtad, hogy régóta erről szól a vita. Csak mellébeszélsz az idézett mondatban.

aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Én az elmúlt egy hétben utánaolvastam a dolgoknak körülötte, megnéztem, amit lehetett.


Mielőtt bárki nekem esne, nem védek senkit és semmit, csak azt szedtem össze, amit találtam.


Jelen állás szerint ott tartunk, hogy az IBA 2022-ben és 2023-ban végzett valami vizsgálatot, aminek valami lett az eredménye, és ezzel akarják most megbélyegezni, kizárni, és a teljes NOB-ot bírálni. Ugyanez volt egy másik bokszolónővel is, de most fókuszáljunk csak Imane Khelifre.



Az IBA 2022-ben az isztambuli box világversenyen végezte a tesztoszteronszint-mérést, miután valami furcsaságot talált. Ennek az eredményét állítólag már csak a versenyt követően kapták meg, mikor már nem dönthettek a sportolók további menetéről.

Ezért a 2023-as újdelhi VB-ről verseny döntője közben kizárták egy újabb tesztre hivatkozva. Ezt Khelif megfellebbezte, majd később visszavonta, pontos okát nem tudni. Elméletek vannak, hogy vagy a IBA-t övező jogi káosz miatt, vagy a végzett teszt eredményeinek ismeretében gondoltameg magát és fogadta el a kizárást. Harmadik verzió, amit nem olvastam, de mivel sokat hallottunk ezen szervezetek működéséről, nem tartom kizártnak, hogy esetleg némi pénzösszeg ellenében vonta vissza. Ez utóbbi saját vélemény, mert elképzelhető, de erre még nem találtam forrást.


Érdekes azonban, hogy az IBA részéről folyamatos a kavarodás széndákosan vagy véletlenül. Hol genetikai vizsgálatról beszélnek, hol tesztoszteronról. De még egyikről se tettek ki semmit személyi jogokra hivatkozva. Az is érdekes, hogy ez az hirtelen kizárás akkor jött, mikor a döntőben éppen az oroszok üdvöskéjét győzte le. Lehet valami büntétés is akár, ismerjük az oroszok módszereit.


Nyilvánosságra került, hogy ekkor, 2023 júniusában küldtek a NOB felé egy levelet, amiben jelezték, hogy van egy problémás eset az olimpiai kvalifikáción, melyre a NOB reagált is, hogy szeretné megkapni a az teszteredményeket az említett sportoló írásos hozzájárulásával az adatai kiadása végett. Innentől nem ismert a történet, de mivel a NOB csak azt állította a napokban, hogy a magáról tesztről tudnak, az IBA viszont nem akarja kiadni az eredményt, feltételezem, itt megakadt a egyeztetés valakinek a hibájából. Nem mintha sok értelme lenne, mert a NOB egyébként se fogadja el az IBA tesztjeit.


Közben megszólalt az apuka (a feltételezett apuka), aki megmutatott egy dukomentumot (akit érdekel, YouTube-on kering egyre több helyen), s bár csekély arabtudásom van, az kivehető tökéletesen, hogy eszerint Imane Khelif 1999. május 2-án nőként született, és az algériai Tiaret városában lett bejegyezve. Az erről szóló dukomentum 2018. április 1-jén lett kiállítva. Hogy ez az első kiállítás, vagy a sokadik, és ha első, akkor miért csak 19 éves korában, akkor, amikor versenyre akart menni, addig miért nem volt szüksége anyakönyvi kivonatra? Ha pedig nem az első kiállítás, akkor miért nem? Felvetődik a kérdés, hogy az anyakönyv valóban az övé-e, mármint hogy ő valójában az az Imane Khelif-e, akit akkor anyakönyveztek, és nem valaki teljes más? Vannak országok, ahol ez a keveredés simán előfordulhat.


Még 2017-ben, mielőtt sportolt volna, férfi katonaként írta le magát.


A 9 elvesztett meccsének nagy része pedig a karrierje elején volt, mikor még közel sem olyan fizikummal és technikával rendelkezett, mint most.


Mindenesetre nincs bizonyíték egyik oldalról se, és kérdés, hogy kinek kellene bizonyítani. Jogilag a vádlónak kell először is bizonyítékokkal előjönni, nem a sértett felet kötelezni, hogy bizonyítsa be annak az ellenkezőjét, amit ő sose állított magáról.


/Mondom ezt nőként, PCOS-sel élve, ami szinten magasabb tesztoszteront okoz, holott semmi köze a kromoszómákhoz meg egyebekhez./

aug. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
4. Tényleg?
aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
#25 mi tényleg? Az egy kérdés volt.
aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
4. Ezt, hogy érted?
aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy csillió éve feltettem egy kérdést. Egy kérdésre pedig nem helyes reakció egy "Tényleg?", max állító kérdésnél, ami nem állt fent.
aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én csak kíváncsi voltam, hogy "sperma jön-e ott neki". Hírtelen nem tudtam, hogy kérdezzek rá.
aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29# de pont ezt kérdeztem én is. :D

Nem tudom hogy müködik, gondoltam valaki képben van.

aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!