Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit gondoltok George Clooney...

Mit gondoltok George Clooney egykori leveléről, amiben a magyar politikai helyzetet is érinti?

Figyelt kérdés

"Nem számítok arra, hogy a válaszomat a magyar híroldalak nagy része lehozná, mert azokat az orbáni rezsim vagy közeli szövetségeseik tulajdonolják és működtetik. De azért lesz visszhangja. Soros Györggyel egyszer, egy ENSZ-értekezleten találkoztam, ahol az Egyesült Államok elnöke is ott volt, és a menekültválságról volt szó. Egyszer találkoztam a fiával, Alexszel is, egy davosi rendezvényen. Ebben ki is merül a kommunikációm Soros Györggyel. Orbán propagandagépezete tehát hazudik, pont. Ugyanakkor a Soros család oktatást és jogsegélyt finanszírozott a szegényeknek és a menedékkérőknek, elsöprő jótéteményt hoztak a világnak. Orbán úr ugyanezt érzékelhette 1989-ben, amikor Soros úr fizette az angliai tanulmányait. Aztán a kormánya egymillió dollárt fogadott el Soros úrtól a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor a kommunizmus ellen küzdött. Ami korábbi megjegyzéseimet illeti, szégyellném magam, ha nem szólalnék fel nyilvánosan az efféle a tekintélyelvűség ellen, amelyben az Orbán-rezsim az ellenőrzése alá vonja a médiát, a cégeket drákói adószabályoknak veti alá, elhallgattatja a szabad sajtót, csak az ő engedélyükkel fotózható a drótkerítésük, démonizálja a jogfosztottakat, és a szélsőjobb felé kacsintgat. Mintha 1956 soha nem történt volna meg, amikor a világot elárasztották a szovjet uralom elől menekülő magyar menekültek. Nagyon kedvelem a magyar embereket. Az 1980-as évek elején voltam ott először, amikor még a Szovjetunió része volt. A 2000-es évek elején tértem vissza, és a Dunaparton sétálgattam. Akkoriban Magyarország a Szovjetunió bukása után elért demokratikus siker ékes példájának látszott. Várom a napot, amikor Magyarország újra rátalál arra, ami egykor volt.”


Forrás: [link]


2023. nov. 13. 14:26
A kérdező szavazást indított:
Igaza van.
Részben igaza van.
Nincs igaza.
7 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van. A 90-es/2000-es években még mi voltunk a hajdani keleti blokk "legjobb tanulója", ma meg már... inkább hagyjuk is...
2023. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem nagyon meglep, hogy egy amerikai világsztár mennyire ismeri Magyarországot, még az 1956-os eseményekkel is tisztában van, amint az a levélből látszik.
2023. nov. 13. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki félreértene, leszögezem: sem a mostani sem az előző kormányt nem tartom/tartottam megfelelőnek.


Clooney foglalkozzon a saját országának bajaival, van éppen elég.

2023. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanakkor a Soros család oktatást és jogsegélyt finanszírozott a szegényeknek és a menedékkérőknek, elsöprő jótéteményt hoztak a világnak."


Arról már nem tesz említést Clooney, amikor Soros 1992-ben bedöntötte az angol Fontot, amellyel 30 milliárd eurónyi kárt okozott a brit gazdaságnak és a brit adófizetőknek, miközben ő maga egyetlen nap alatt(!) 1 milliárd eurót zsebelt be ezzel az aljas húzásával.

Arról sem tesz említést Clooney, hogy Soros annak idején az SS-el együttműködve Magyar zsidókat rabolt ki és juttatott haláltáborokba.


Még lehetne holnap estig sorolni, de nem teszem, mert az mindennél többet elárul erről a vén gennyládáról, hogy nagyjából 1 tucat országból tiltották ki, világszerte.


Még valami:

"A közhiedelemmel ellentétben sosem jótékonykodik; alapítványaitól azt várja, hogy politikai elképzeléseit közelebb segítsék a megvalósuláshoz. Nem az érdekli, hogy a támogatottak sorsa jobbra fordul-e, hanem hogy megfelelnek-e a céljainak; ha nem, azonnal megvonja a támogatást. […] még az alázatot és az empátiát, valamint az anyagi segítségnyújtást is puszta hatalomkiterjesztési technikának tekinti. Képességeit és anyagi lehetőségeit elegendőnek tartja ahhoz, hogy kinyilatkoztassa, milyen a jó társadalom, milyen irányba kell haladnia a világnak, s hogy mit kell szabadság, demokrácia, jó és szép fogalmán érteni. Közben emberi sorsokat ad és vesz a tőzsdén, népekkel kísérletezik […]"

[link]


"Aztán a kormánya egymillió dollárt fogadott el Soros úrtól a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor a kommunizmus ellen küzdött."


Itt valami nem stimmel, Clooney bácsi! Orbán először 1998-ban (8 évvel a rendszerváltás után) alakított kormányt, addigra viszont a kommunizmus már rég megbukott. Akkor, amikor Soros azt az 1 millió dollárt adta, Orbán még nem volt kormányon. Cöcöcöcö...


...és egy kis ráadás: Magyarország sosem volt a Szovjetunió része, Clooney bácsi!


Summa summarum: mi sem szólunk bele abba, hogy az épp aktuális filmjében milyenek legyenek pl. a kamerabeállítások, mert nem értünk hozzá (plusz lexajuk). Maga se szóljon bele olyasmibe, amelyről halovány lila szellentése sincs. :D

2023. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Még egy kis slusszpoén ehhez:

"Ugyanakkor a Soros család oktatást és jogsegélyt finanszírozott a szegényeknek és a menedékkérőknek, elsöprő jótéteményt hoztak a világnak."


[link]


[link]


[link]


Elsöprő jótéteményt... Te szerencsétlen! :DDD

2023. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Magyar nemzet meg Prostisrácok, két orbán végbeléből kilógó propagandaszennylap, köszi a "hiteles" forrásokat. Vicces hogy már oda jutottunk hogy Soros az SS embere volt és zsidókat gyilkolt, úgy látszik a fidesznek mindig lesz lejjebb a hazugságban, karaktergyilkosságban, gyűlöletkeltésben.

Én csak azt sajnálom, hogy ha Soros úrnak akkora hatalma van hogy egymaga egy délután bedönti az angol fontot (jó vicc), akkor miért nem szabadít meg minket ettől az élősködő szarházi bagázstól ami "kormány" gúnynéven fut 13 és fél éve.

2023. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6: Tudtam, hogy előjön majd egy balfácán, aki a köztudomású száraz tényeket sem fogja elismerni, mert a Magyar Nemzet, vagy a Pesti Srácok írt róla. Akkor hát csak a te kedvedért:

[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=kLrvExOTpYQ


Tudod, barátom, kétféle ember létezik: az egyik megpróbálja pótolni a hiányzó ismereteit; a másik pedig habzó szájjal letagadja a közismert tényeket, az erről szóló cikkeket pedig hazugságnak nevezi, csak azért, mert ő információhiányban szenved... :D

2023. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Nulla-nulla-nulla-nulla, csakazértis nulla-nulla-nulla. Semmi érv nincs a tarsolyomban, nincs vitakultúrám, tájékozatlan vagyok, ostoba vagyok, így hát jobb híján görcsösen nyomatom a nulla-nulla-nullákat, amellyel soha semmit nem fogok elérni (maximum bedilizek), de akkor is nyomatom a nulla-nulla-nullákat! Engem nem érdekel, hogy 6 különböző forrás is ellentmond nekem, mert az én nulláim ezerszer erősebbek! :DDD
2023. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!