Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy amit Radics Peti csinál az csak pozitív?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék: senkit nem kell bántani azért mert Radics Petit néz vagy fan, nem erről szól a kérdés. A Facebookos sorozataival (amikkel a szándekai szerint a társadalomnak segít) szerintem nagyon leegyszerűsítve és megalázóan kezel olyan embereket, akik valószínűleg egy nagyobb társadalmi probléma tünetei és nem biztos hogy tehettek az életkörülményeikről vagy adott esetben a mentális nehézségeikről. Arról nem is beszélve, hogy olyan embereket is kiparodizált már akik a rajongói (és valószínűleg gyerekek), ezzel akár egy életre is megsebezve őket. Nem biztos, hogy minden furcsán vagy tudatlanul viselkedő embernél a nyilvános megszégyenítés ad megoldást. Nem azt mondom, hogy nem lehet felszólalni negatív jelenségek ellen vagy hogy a bűnözést el kell tűrni, de ezekre a problémákra nem ez a leghatékonyabb megoldás. Többször is kifejezte már a videóiban, hogy a célja az emberek "oktatása" vagy segítése, amit úgy néz ki így szeretne elérni. Időnként úgy tűnik, mintha csak a saját rosszindulatát burkolná be humoros köntösbe. Ami nekem még nagyon furcsa, hogy szinte senki nem fogalmazott meg hasonló kritikát vele kapcsolatban.

2022. aug. 20. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Miért hinné azt mindenki? Miért hinné bárki?

Hol írt vagy mondott bárki olyat, hogy amit Radics Peti csinál az csak pozitív?

Vagy neked mondta valaki személyesen?

2022. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
80%

"Nem biztos, hogy minden furcsán vagy tudatlanul viselkedő embernél a nyilvános megszégyenítés ad megoldást."


Nincsenek nyilvánosan megszégyenítve. A videókban látott felhasználónevek nem valósak, azokat mindig átírja, hogy ne lehessen tudni a valós személy nevét. Ezt tényleg elmondta már többször is.


"Többször is kifejezte már a videóiban, hogy a célja az emberek "oktatása" vagy segítése"


Ellentétben ezzel. Én még nem hallottam tőle azt, hogy az emberek oktatása vagy segítése lenne a célja. Soha, egyszer sem. Pedig már pár éve minden videóját nézem. Nem titkoltan az elsődleges célja a pénzkeresés a munkájával, és ezzel nincs semmi baj.

2022. aug. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Kevered egy kicsit a dolgokat. Peti nem a facebook idióták sorozattal próbál segíteni másokon. Nézd meg a pánikbetegségről, a depresszióról, az öngyilkosságról szóló videóját. Meg a Gonosz barát című videót. Ezekkel a komolyabb videókkal próbál segíteni.

Az meg nettó hazugság, hogy mindenki pozitívan értékeli Peti munkásságát. Nézd csak meg a facebook üzeneteim sorozatot. Akkor is durva, ha feltételezzük, hogy a fele kitaláció.

2022. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. Azalatt, hogy mindenki pozitívan értékeli amit csinál arra gondoltam, hogy még soha, senkitől sem hallottam olyasfajta véleményt hogy a munkásságával megbánthat másokat (más miatt valószínűleg kritizálták és igen, én is láttam milyen gyűlöletet kap, ez vitathatatlan). Lehet hogy rossz helyen vagy rossz címszavakkal keresgéltem eddig, ezt fenntartom. A kérdésben megfogalmazott állítással arra gondolok, hogy a legtöbb ember vele együtt nevet vagy gratulál neki a kommentekben, és ezt a specifikus véleményt, hogy megbánthat másokat nem láttam sehol.

Azt meg, hogy mi a célja abból gondolom (most nem tudok konkrét videót linkelni), hogy időnként kijelenti egy-egy Facebook idióták után a videók végén, hogy az ilyen emberekkel vigyázni kell és sok a rossz ember a világban. Lehet, hogy ezzel kapcsolatban is tévedtem, hiszen senki sem tévedhetetlen, szóval ha valaki belinkel egy posztot, videót vagy valamit ahol kijelenti, hogy az elsődleges cél a pénzkereset vagy valami hasonló állítást, azt sem tartanám hazugságnak.

Igen, kitakarja a neveket, viszont ha esetleg aki írta ezeket az üzeneteket felismeri magát bennük annak (mint valószínűleg többségünknek) ez nagyon rosszul eshet. Főleg, hogy tekintve melyik generáció használja a Youtube-t a legtöbbet, a nézői között sok lehet a gyerek.

2022. aug. 20. 17:17
 5/12 A kérdező kommentje:
A célos részhez még annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy csak a Facebookos sorozataival van benne intő szándék és tényleg elsődlegesen pénzt akar keresni. Azt nem ítélhetem meg, hogy a mentális betegségekkel kapcsolatos videókkal mennyit segít, mert azokat nem láttam. Az a problémám (ha nem fejeztem ki elég érthetően), hogy akármilyen célból is csinálja a Facebookos sorozatait, azzal másoknak fájdalmat okozhat.
2022. aug. 20. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"megbánthat másokat"

"Az a problémám (ha nem fejeztem ki elég érthetően), hogy akármilyen célból is csinálja a Facebookos sorozatait, azzal másoknak fájdalmat okozhat."


Bármi bárkinek fájdalmat okozhat, besértődhet rajta, akkor is ha nem róla van szó. Ilyen alapon senki se csináljon semmit, mert valakinek nem tetszhet. Vannak olyanok, akik ha nem tudnak teherbe esni, akkor gyűlölni és támadni kezdik a kismamákat, gyerekeseket. Az incelek is támadnak mindenkit, akinek párja van, meg a nőket hordják le.

Egyébként itt is volt olyan lány, akit annyira frusztrált az alacsonysága, hogy egy gyalázkodó kérdést írt ki egy lányról, akit pont a túl magas termete miatt bántottak, s erről írtak egy cikket. Akkor most a magasoknak bujkálniuk kellene, hogy ne bántsák meg az alacsonyak érzéseit?


Szóval a lényeg a lényeg, bárki bármin besértődhet, így elvárni, hogy valaki olyan tartalmat készítsen, amin ez lehetetlenség, hülyeség, mivel megvalósíthatatlan.

2022. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vélemények nyugodtan jöhetnek még
2022. aug. 21. 16:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem árulja el senki valódi nevét és arcát. Ennyi erővel ki is találhatná. És őszintén, a legtöbb alany annyira idióta tényleg, hogy még én is felpofoznám, azért mert életkörülmény ide vagy oda, túl sokat képzel magáról.
2022. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Radics a kiraly
2022. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktív e még a kérdés. Kedves kérdező értem hogy mit akarsz leírni de szerintem kicsit rosszul fogalmazod meg, mivel nehéz kérdés.

Azzal a részével egyet értek hogy valóban megalázó lehet ahogy néha elmondja mekkora idióta az adott ember.

Ha szórakoztatás szempontból nézem a tartalmait akkor jók is viccesek.

Viszont ahogy üzenetet akar át adni vagy társadalmi problémát sokszor megalázó tud lenni a stílusa és bunkó. Persze ez mindenkinél változó stílusú. De sokszor annyival elintézni hogy hülye fasz túlzó egyszerűsítés.

Néha az “idióta” szemszögéből is érdemes lehet látni a világot és ahogy írtad lehet egy mélyebb probléma része.

Persze ő is próbálkozik ki látni a buborékól de ez nem megy neki szerintem párszor.

Pl a Walking Ded paródia lehet tényleg sértő ( számomra pont nem)

Vagy valaki politika nemzettől függően dönti el fel e akar iratkozni

Ez talan rossz példa de néha szerintem egyszerűen megmondja hogy az hülye és kész.

Illetve én meg sose láttam olyan Facebookon üzenetet ami építő jellegű valós kritika lenne. Pl rossza a világítás az Xy videóba.

Peti : hat tudod hogy van senki se tökéletes ha nem tetszik ne nézd.

2023. máj. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!