Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi a véleményetek Krúbi...

Mi a véleményetek Krúbi zenéjéről és magáról az emberről?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel nem szeretem a stílusát, nem hallgatom, de ez csak az én véleményem. Tudod, ahány ember, annyi szokás.
2022. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Koncerten voltam ahol ő volt az előzenekar, jó hangulatot csinált de addig és azóta se hallgatom a zenéjét, őt magát se követem sehol. Jófej srácnak tűnt.
2022. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Krubiról mint emberről semmit sem tudok, a zenéje pedig szerintem elmegy....


A célközönsége gondolom a tinik, akik életükben először bontogatják a szárnyukat, szereznek tapasztalatokat, és érdeklődnek a felnőttek világa iránt. A szövegei könnyen értelmezhetőek (szóval senkinek sem fájdul bele a feje a dalszövegek szimbolizmusának a megfejtésébe, nem úgy, mint a műfaj pár külföldi előadójánál) a hangzása pedig viszonylag fülbemászó.


Ezek persze nem rossz dolgok, van krubinak helye a magyar könnyűzenében.

2022. ápr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%
Nem fiatal tiniknek szól.Inkább 17 felettieket akar megcélozni.Kormánnyal kapcsolatban is sok sok utalás van, és a szövegeiben is ha kicsit jobban belemászol, teljesen más jelentést adnak.Pl a Dinamit c.száma, azt hinné az ember, hogy egy olyan történetet mesél el, hogy a nőket, akikkel “kavart”, felsorolja, jelzőkkel illeti, mégis van az az egy, aki kiemelkedik.Aztán ha kicsit jobban odafigyel az ember, észreveszi, hogy szimplán a rendszerváltás utáni minisztereket sorolja fel, és orbán viktor az a “nem megnevezett személy”, ami szerintem zseniális.Valamint 14-15 éves fejjel hallottam először az “Orbán, v*** ki a Ferinek” c számát, és most hogy nemrég újrahallgattam főleg a választások után, rengetek dolog értelmét nyerte így felnőtt fejjel.
2022. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

#4 Fiatal alatt nyilván nem a minimax közönségét értettem, hanem a majdnem; vagy éppencsakhogy felnőtteket (16-23/24)


Nehéz elmagyarázni hogy krúbi miért "felszínes", de megérteni talán könnyebb, ha hallgatsz olyan előadókat, akik TÉNYLEG zseniálisak. Ilyen pl kendrick lamar, frank ocean, vagy kanye (még a karrierje elején). Náluk van az, hogy felnőtt fejjel is többször meg kell hallgatod egy egész albumot, hogy rá tudj jönni hogy mi is a dalok tényleges üzenete. Náluk sokszor nem csak magának a szövegnek, hanem minden hangszínnek minden ritmusnak, minden különböző hangszernek szerepe van a történetük elmondásában, a témákon amiket felhoznak, pedig el kell gondolkodnod, hogy felfogd a dalok egyéni értelmét.

Krubi ezzel szemben csak felnőtt dolgokról énekel; elmésen ugyan(!), de egyből érthetően.

Tálcán eléd teszi a mondanivalóját, és nem kell érte megdolgoznod.

(de megint: ez nem baj!)

2022. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
69%

#5

Teljesen egyetértek veled, persze hozzá kellett volna tennem, hogy most magyar előadókra gondolok csak, de az ország kb képtelen lenne egy Kendrick szintű előadót “kitermelni”.Hozzáteszem azt is, hogy akiket felsoroltál, ők már 10+ éve benne vannak a szakmában.Itthon nincs is erre nagy igény, ha meglátod, hogy itthon mi a népszerű a fiatalok körében: Tdanny, Mánuel és társai..

Valamint ha már a színes bőrű amerikaiaknál tartunk, sok olyan témát dolgoznak fel, ami Magyarországon sosem volt jelen, esetleg csak kis mértékben.Túl pici ez az ország,és történelmileg is kevesebbet élt át (mai “népszerű” kategóriákra gondolok, pl rasszizmus, ami nálunk sokkal másabb mint amerikában, szerintem ezt nem kell megmagyaráznom, hogy miért), hogy szövegileg valaki jelenleg ilyet tudjon produkálni.


Kb 2-3 hete hallgattam egy podcastet, amiben Krúbi szerepelt, az új albumának a hangsávjait bontogatta, mutatta meg, szétszedve.Szépen és érthetően elmagyarázta, hogy mit miért rakott bele, hogyan kapcsolódik a szöveghez az adott ritmus/vokál.Ha esetleg lenne kedved megnézni, itt a link: [link]

2022. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Az utolsó két hozzászólónak:

Szerintem mindkettőtök véleményében van igazság egyszerre. Nyilván Magyarország és a magyarországi előadók "más szintűek", mint a külföldiek, szerintem máshogy is kell őket értékelni.

Krúbi zenéje különleges, mert ha nem nagyon ásod bele magad, simán rahúzhatod, hogy csak egy fiatal srác trágár szövegeket ír, amit a fiatalok élveznek, mert milyen menő, stb. Viszont, ha kicsit gondolkodsz a szövegeken, látszik, hogy azért van mondanivalója és esze rendesen. Lehet, hogy tényleg nem olyan szintű, mint egy külföldi előadó (szerintem érthető okokból és azt is hozzá tenném, hogy volt egy projektje, aminek lett minimális külföldi sikere), de azt gondolom nem is kell a hazaiakat hasonlítgatni velük.

Köszi, hogy leírtátok a véleményetek, ha még valami eszetekbe jut, kíváncsian várom!😁


(Azt a podcastot én is láttam, nagyon érdekes)

2022. máj. 14. 21:22
 8/8 anonim válasza:
0%
Egy b*zi.
2022. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!