Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért kell bűnözőket éltetni?

Miért kell bűnözőket éltetni?

Figyelt kérdés

Ambrus Attila, Szabó Győző, Curtis, ezek mind bűnözők, nem példaképek.


(Könyörgöm ne jöjjön ,, De HáT OrBáN iS eGy BűNöZő,, ez most politika mentes.)


2021. okt. 3. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy valaki bűnöző volt, nem az életmódját éltetik. Ambrus Attila letöltötte a kiszabott büntetését, azóta pedig normális civil életet él és azzal próbál elismerést szerezni, amilyen szakmát kitanult, emellett a szerzett hírneve miatt celebkedik néha. Igen, egyszer bűnöző volt, aki megbűnhődte az elkövetett dolgait. Nem lehet valakit ezért örökké kárhoztatni.

A másik két drogos sem népszerűsíti a (volt) életmódját, ha példát vesznek az emberek valami miatt róluk, akkor sem ezek lesznek azok.

2021. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem evolúciós okai vannak. A csimpánzok is sokszor azt éltetik, aki a legnagyobb zajt, botrányt okozza. Ez emberi léptékben még nagyobb trasht jelent, ezért van ennyi bűnöző meg prosti az ismert emberek között, ők tudják felkeltelni a figyelmet a megbotránkoztató életükkel.

Azt nem tudom, hogy ennek mi a haszna, de ha megvan a közeli rokonainknál is, akkor ez azt jelenti, hogy sok millió éve kialakult ösztön, ami sajnos még nem tűnt el a fajunkból.

2021. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Mert ezek az emberek (is) sokkal többek, mint a bűn, amit adott esetben elkövettek. Jellemzően nem is a bűnüket méltatják, hanem egyéb tetteiket, kvalitásaikat.
2021. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha egy bűnöző fest egy zseniális képet, akkor aki azt a képet dicséri az a bűnözőt élteti?

Ambrust én sem nagyon értem miért sztárolják. Nyilván van ebben egy jó adag gengszterromantika. Esetleg azért érdemelhet némi elismerést mert felvállalta a tettét, és mert úgy néz ki képes volt a változásra.

Szabó Győző inkább egy beteg ember, semmint bűnöző. Ez csak a jogrendünk fonáksága, hogy egy drogost bűnözőnek lehet nevezni. Az alap erkölcsi felfogás szerint az a bűnöző, aki másnak árt. Aki drogozik az miért bűnöző, és miért nem az aki alkoholizál? De Győzőt sem a drogozása miatt ismerik el, hanem amit színészként letett az asztalra ( amit én mondjuk nem tartok sokra), és azért, mert a múltját felvállalva aktív szerepet vállal drogprevenciós programokban, előadásokat tart, könyvet írt a témáról, nevét adta a történetéből készült filmhez.

Curtist én sem értem miért sztárolják, de ennek nyilván az lehet az oka, hogy az a műfaj amit ő képvisel, messze áll az én ízlésemtől. De nála sem a drogos életmódját sztárolják.

Te egyébként hány éves vagy? mert a kérdésed alapján nem gondollak 16-nál idősebbnek.

2021. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5%
Én egy Ambrusos tiktok videóhoz írtam le nemtetszésemet vele kapcsoaltban. Hát olyan szinten nekem támadtak, hogy töröltem a posztomat. Nagyon megy a bűnözők éltetése, a sok idióta barom azt se tudja hogy ez mennyire káros.
2021. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!