Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit jelent : she/her?

Mit jelent : she/her?

Figyelt kérdés
Sok lány insta biojában láttam már , de nem tudom h mit jelent. Valaki?

2021. máj. 26. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ő (nő nemű)
2021. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha magyarok, akkor csak felültek a divatvonatra, hiszen nálunk nincs a nyelvben nemi megkülönböztetés. Az angolban viszont igen, így ott van szerepe annak, hogy hímnemű, nőnemű vagy bármilyen egyéb kitalált lényneműként hivatkozik magára valaki a 400 másik társadalmi nem közül, és így 'illik' a hozzá tartozó névmást is használni.
2021. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Az első jól mondja: nőnemű személyt jelez.

De megkérdezhetem, mit keres a Netflix a kulcsszavak közt?

2021. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam mit kitalalni kulcsszonak :D
2021. máj. 26. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

she = ő (nőnemű)

her = övé (nőnemű)


2-es, milyen divatvonatról beszélsz?

2021. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kb mindenki félreértette a kérdésemet. Teljesen tisztában vagyok vele hogy nőnemre utal. Az volt a kérdésem hogy insta biokban mit jelent, de akkor ott is ezt.
2021. máj. 27. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Eredetileg a transzneműek kezdék el kiírni az általuk preferált névmásokat (pronouns), hogy megelőzzék a félreértéseket. Ez annyit tesz, hogy ők azt kérik, ezeket használd, mikor róluk beszélsz. Csakhogy így sok transzfób könnyen ki tudta pécézni a transz felhasználókat, és ezért egyre több cisznemű, aki ki akar állni a transzneműek mellett is elkezdte kiírni a sajátjait, hogy ne legyenek olyan könnyű prédák a transzok. Én is kiírom, nem "divatolásból", hanem mert ez a legkisebb gesztus, amit megtehetek, hogy a szolidaritásom fejezzem ki.
2021. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!