Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit gondoltok az olyan youtube...

Mit gondoltok az olyan youtuberekről, akik megfelelő képzés nélkül coach-oknak nevezik magukat és eszerint vállalnak pénzért klienseket vagy saját (pl: motivációs, meditációs) hanganyagokat készítenek stb?

Figyelt kérdés

Saját véleményem:

Szerintem szánalmas, ha valaki valamilyen coachnak (edző) mutatja magát, aki egyáltalán nem képezte magát erre. Tehát, ha én elolvasok 5 könyvet a szívbetegségekről, akkor kardiológusnak mondhatom magam a youtubon? Vagy ez csak nekem vicces?

Pozitív vélemény is jöhet, én most csak a negatívra fektettem a hangsúlyt.

Illetve nyilván amennyi coach, annyi felé képpen dolgozhatnak. Szerintem vannak olyanok is, akik mindent ingyen vállalnak.



2020. dec. 17. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Azt gondolom, hogy nem én minősítem őket, hanem a tevékenységük.

Ha sok embernek segítenek, és pozitívak a visszajelzéseik, akkor jó úton haladnak.


Ha nem, akkor pedig nem.


A képzések egy része nagy humbug, nem attól lesz jö coach valaki, hogy meghallgat egy ilyet.

2020. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy képzettség önmagában semmit sem jelent. Néhány hetes tanfolyamon papírt lehet szerezni. A lényeg a tartalom. A legtöbb ilyen dolog olyasmiről szól, aminél az adott dologhoz való érzék vagy abban szerzett tapasztalat legalább annyit, ha nem többet ér, mint egy kitudja honnan szerzett papír.
2020. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Azért nagyon sok olyan terültet van, amit szerintem büntetni kellene.. önjelölt "orvosok, pszichomokusok, edzők".. de például egy elcseszett torta l, kenyér nem a világ vége.
2020. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha megspórol neked egy csomó gyűjtőmunkát pár ingyenes videóval, akkor már annyira vészesen gyenge csak nem lehet. Vannak szorgalmas és tehetséges emberek, akik szerencsésen megtalálják a hivatásukat valami ilyenben. A sokéves tapasztalatot természetesen csak a sokévnyi tapasztalás fogja náluk is "pótolni", nem is hinném, hogy nagyon sokak voltak igazi mélyvízben közülük, tehát tudnod kell, mi mire elég, mi mekkora kockázattal fogadható el megbízható információnak az egyes kócsagok vég nélküli szövegáradatában lubickolva.


Az ingyenes anyag az csak ingyenes anyag. Jó lehet megismerni egy alapfogalom-készletet, vagy ha még arra se, akkor gondolatébresztőnek. El kell fogadni, hogy általában csak arra jó az egész, hogy hasznosnak érezd magad, mintha megérné ott ülni és azt hinni, hogy teszel valamit a jobb emberré válásodért. Azért ilyenek, hogy minél többször elmondhassák, hogy itt a kőkemény tanfolyam, meg az irgalmatlan személyes 1-2 óra 1-2 százasért, vagyishát a héten még tíz ember fér be, nekik csak 50k.


Meg vannak a visszavonult, végletesen dörzsölt öregurak, akik tényleg csak azért nyomják a vlogot, mert egy tökösebb világot kívánnak hátrahagyni, amikor itt az idő. Magyart még nem talált senki, de attól még lehet.

2020. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezeket kritikusan nézni. Sajnos szakemberek is mondanak nem valós dolgokat. Én pl. akartam venni egy új hajszárítót. Volt egy fodrász aki mondta, mennyire jó, megmutatta milyen sima lesz a haj stb. Megvettem, minden ami volt a videóban kamu. Ez pedig csak egy alap használati tárgy, de itt is a pénz beszél, gondolom kapott valami pénzt a reklámért.. Szóval érdemes óvatosan nézni az ilyeneket. Főleg ha komolyabb dologról van szó, mint egy hajszárító 😉
2020. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
M.e.a G.o.l.d 8 általánossal egy lifekócsnak kiadott luxus k.... va
2020. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Őt ismerem 😂
2020. dec. 21. 10:37
 8/9 anonim ***** válasza:
De szerintem az összes influnci baromságot terjeszt
2020. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Volt egy meleg srác, aki LMBTQ jogokról és hasonlókról cisnált egész videókat. Pár hónapig nem néztem, aztán rákerestem:


-melegtartalmak törölve

- life coach nevezte magát, mert elvégzett vmi tanfolyamot

- jöttek a „mitől jó egy párkapcsolat” szintű agyzsibbasztó videók

na mondom, akkor róla ennyit.


„Tehát, ha én elolvasok 5 könyvet a szívbetegségekről, akkor kardiológusnak mondhatom magam a youtubon? Vagy ez csak nekem vicces?”


Persze. Rulek Zoltán egykori katona, masszőr is simán táplálkozási tanácsok ad(amik sokszor veszélyesek), úgy hogy egyűltalán nem ért hozzá.


A youtube teret ad a magabiztos idiótáknak.

2021. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!