Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogy legyek híres?

Hogy legyek híres?

Figyelt kérdés
Tudom ez az egész baromság, úgyhogy aki nem kíváncsi rá, most léphet :). Na és ha bárki is maradt itt, mondom a kérdést. Ma felkeltem és arra gondoltam, hogy kelle valamit csinálni. Kellene valamit csinálni, és azt megmutatni az internetnek, hátha, hátha híresek leszünk? Erre mégis mennyi az esély? (Az ötlet, hogy mit akarok csinálni még nem tudom, de biztos ki fogom találni. Eddig úgy próbáltam miben vagyok jó.) Szerintetek mennyi az esélye, hogy az emberek felkapják, és híres leszek? Egyedi dolgot szeretnék, csak sajnos kételkedem benne, hogy beindulna, aztan már könnyem terjedne a dolog... Szerintetek érdemes belevágni? Mennyi esélyem lesz?

2020. febr. 3. 12:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez úgy jött, hogy kb 18 éves koromra kialakultak a hobbijaim. Hiába volt elég komoly informatikai végzettségem és tudásom, a folyamatos szar életű depi elhúzott a művészetek irányába is. Mivel elég zárkózott típus voltam, ezért youtubeon adtam ki magamból mindent névtelenül, arctlanul. Csináltam akkor is minden nap, amikor még a kutya se nézte hónapokon keresztül, mert élveztem és sokat segített. Mindig is úgy éreztem, hogy magamnak készítem a videókat. Ha biztosan senki se nézte volna őket, akkor is ugyanilyenre csináltam volna mindet. Szerintem ez az a kis plusz, ami miatt van nézettségük.
2020. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én hasonlóan voltam/vagyok a novella írással. :)
2020. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ahogy azt már régóta nagyon sok (valóban híres) ember megírta, az egyik napról a másikra híressé váláshoz általában évek, de inkább évtizedek kemény munkája szükséges. csak amikor sikeres embereket nézünk, akkor mindig a sikert, fényt és csillogást látjuk. az oda vezető útjukat, munkájukat, küzdelmeiket általában nem látjuk.

olyan dolog ez, mint a hattyú, vagy a szinkronúszás. kívülről nézve lágy, kecses és gyönyörű, de a víz alatt keményen dolgozik és folyamatoan pedálozik.

Malkolm Gladvell írt róla, hogy nagyjából 10 ezer óra kell hozzá, hogy valamiben jók legyünk. ennyi időt kell edzéssel, gyakorlással, tanulással tölteni, hogy eljuss egy jó szintre. megvizsgálta egy csomó zenész, sportoló, tudós életútját és mindegyikük kb. ennyi idő alatt vitte valamire. sőt ő azt is kijelenti, hogy ennyi idő alatt bárki jó lehet szinte bármiben. persze ami jobban érdekel, szórakoztat, szívesen csinálod, abba könnyebb beleölni ennyi időt, hogy jó legyél belőle, mintha nem érdekel, utálod és a hátad közepére se kívánod. szóval érdemes megkeresni, hogy mi az, ami érdekel is. de bármilyen kedves is legyen neked, tanulni és gyakorolni kell. sokat!


ahogy a többiek is írták. eléggé kavarodnak a kérdésben a fogalmak, hogy azt keresed miben vagy jó? mihez van tehetséged, miben lehetsz sikeres, mivel válhatsz ismertté, híressé? ezek mind mást jelentenek.


attól, hogy tehetséges vagy valamiben - természetes érzéked, veled született tehetséged van, még nem jelenti, hogy jó is vagy benne, csak hogy külön tanulás nélkül jobban megy, mint másnak és ha tanulod, foglalkozol is vele, akkor gyorsabban fejlődhetsz, ugyanannyi energia befektetéssel messzebbre juthatsz, többre viheted, vagy ugyanazt a szintet kevesebb energiával elérheted, mint mások. viszont anélkül, hogy foglalkoznál és fejlesztenéd magad benne, egyáltalán nem biztos, hogy jó leszel benne. aztán jön az a kérdéskör, hogy mit jelent jónak lenni valamiben. elég szubjektív, hogy ki mit tart jónak, kinek az elismerése számít. ha a családod jónak tart már eredmény, a közönségnek kell jónak tartania, vagy a szakmának, szakértőknek is? (erről minden területen, különösen a művészetekben komoly viták vannak, hogy mi a valódi érték, igazi művészet, vagy mi a giccs és a silány színvonal.


utána jön az, hogy még ha jó vagy is valamiben, attól még egyáltalán nem biztos, hogy mások is elismerik az értékét, pláne nem biztos, hogy a széles tömegek elismerik, vagy hogy meg is tudsz élni belőple. tele van a művészettörténet olyan festőkkel, írókkal, zenészekkel, stb. akiket életükben nem ismertek el, nem lettek híresek, sőt megélhetési gondjaik voltak.

főleg mostanában az influencerek és celebek korában egyre több vita van arról is, hogy akik híresek és ismertek, azok vajon tettek-e le valamit, vagy csak attól híresek, hogy híesek. klasszikus esetben, ahogy írták is, előbb sokáig csinálsz valamit, aztán azzal befutsz és talán elismerik, illetve még téged is megismernek majd miatta. ma már azért kellő csillagegyüttállás mellett előfordul, hogy valaki eredmények nélkül is híressé válik. főleg, ha pl. sikerül jó helyre házasodni, megfelelő emberrel járni, megfelelő műsorokba bekerülni, stb. de azért általában ezek sem szoktak sokáig tartani. egy Való világ, Big Brother vagy más hasonló műsorban szereplés sokakat tett rövid időre híressé, de azért a többségük ugyanolyan gyorsan el is tűnt a köztudatból, ahogy a műsornak vége lett. ahhoz továbbra is a nyilvánosságban kellett élniük, tenniük kellett érte, hogy utána is szem előtt maradjanak. például a Gangnam Style előadója világhírű lett, szinte mindenki megismerte őt. de igazából ennél többet nem nagyon tudnak róla, sem előtte, sem utána nem foglalkozott vele senki és az is igen nagy kérdés, hogy vajon neki ebből mennyi haszna, eredménye lett.


egy csomó ember megjelenik különféle helyzetekben újságokban, tévé műsorokban, vagy a neten akár nagyon nagy forgalmú oldalakon is. ezek akár nagyon nagy ember tömegekhez is eljuthatnak. de attól, hogy akár egy egész oldalas cikk, vagy interjú is megjelenik rólad, még egyáltalán nem biztos, hogy híres lettél. még ha rólad szól is az írás, akár kép is van melette rólad, akkor se biztos, hogy tudni fogják az emberek, hogy ki vagy.

2020. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki a Hősök terére és ordítsd hogy tűz.


Persze ezt nem ajánlom, de a módszer tuti jó.

2020. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!