Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én vettem észre (így...

Csak én vettem észre (így felnőtt fejjel), hogy a Harry Potter sorozatban a mágia és a homoszexualitás között, mintha némi kapcsolat volna?

Figyelt kérdés
Mikor Harry Dursleyéknél vakációzik rendszerint a mágiát valamiféle hajlamként említik, amit próbáltak erőszakban Harryben elnyomni, mikor telefonál neki Ron kifejezetten azért szidja le Vernon, mert megadta a telefonszámot egy olyan embernek és még számtalan olyan alkalom van a könyvben, ami kísértetisen egybevág egy nagyon konzervatív ember a homoszexualitásról való felfogásáról. Persze nem állítom, hogy tényleg így van és ha mégis akkor ez a metafora nem csak a Dursley házban igaz.
2019. júl. 7. 02:41
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
az egész Harry Pottert átlengi a homoszexualitás, mivel az írónő elmondta, hogy Dumbledore meleg karakter és az ő és Harry viszonya is inkább egy románc.
2019. júl. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudok róla, hogy elméletileg Dumbledor meleg, de ez szerintem csak azért találta ki az írónő , mert nyugaton eléggé rákapnak az ilyen dolgokra. Szerintem ez a Dumbledore szál nem igen tesz hozzá a könyvekhez, ez inkább olyasmi lehet, mint az elátkozott gyermek, hogy jó pénzt hozott a kasszára, viszont nem tesz, hozzà a történethez, ellenben ront a logikáján. Viszont a könyvekben a Dursley szál nagyon is hozzátesz egy kis pluszt az egészhez, mivel empátiát tanít. Biztos vagyok benne, hogy nem egy ember pofozta volna fel a könyvek olvasása során az egész Dursley családod(Mondjukazért Dudley azért a végén csak jófej lett).
2019. júl. 7. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a két dolog között van kapcsolat, hanem a gyűlölet, lenézés, megvetés, intolerancia működik ugyanúgy. Jó példa erre még az aranyvérűség-sárvérűség.
2019. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Dursley-Mágia kapcsolat ráhúzható minden a normálistól kicsit is eltérő dologra. Mert végül is a Dursley-k felfogása ez: ami eltér a normálistól = rossz. Ezz sok való élet beli dologra rá lehet húzni, köztük igen, a homoszexualitásra is, de kétlem hogy az írónő fejében ez a metafora fogalmazódott meg az íráskor.
2019. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

De közben ott a másik oldal is:

Aranyvérűek, akik lenézik a muglikat, sárvérűeket. Egy egész szervezetük specializálódik az irtásukra.

Na, most akkor melyik fél meleg?

Vagy a muglik homofóbok, a varázslók meg rasszisták?:D


De egy csomó varázsló hetero pár van. Mr és mrs Weasley. Lucius és Narcissa. Lily és James. Harry és Ginny. Ron és Hermione...

Nem úgy tűnik, hogy a varázslótársadalom tele lenne melegekkel.

2019. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a kérdező nyilván nem konkrét homoszexualitásra gondolt, mert Rowling néni 20 éve nem mer meleg karaktert írni bármennyire szeretné, hanem metaforára/hasonlatra a varázslógyűlölet és a homofóbia között.
2019. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as és 4-es jól kifejtette

ezt nem lehet csak a homofóbiával összehasonlítani, bele lehet magyarázni a rasszizmust vagy a xenofóbiát is ezzel az erővel

az hogy Harry varázslóerejét igyekeznek elfojtani és hajlamként emlegetik egyébként nekem inkább juttatja eszembe azt amikor a sikertelen és tehetségtelen művész szülő próbálja elfojtani a gyermeke tehetségét (Petunia szeretett volna boszorkány lenni, de nem volt meg hozzá a képessége, ezért próbálja elnyomni Harry-t, akinek varázsereje van)

2019. aug. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!