Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnatok jo konyvet ajanlani...

Tudnatok jo konyvet ajanlani nyarra?

Figyelt kérdés

nem tudtok valami erdekes konyvet amit erdemes elolvasni?

mondhatnatok nehanyat amit 30felettiek is olvashatnak meg amit tizen evesek :))

es legyszi csak ugy egy picit a tartalombol is adjatok izelitot :D

de nehogy lelojetek a poent :P :D


2010. jún. 29. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Szarka László: "Hogyan válasszunk helyes kategóriát a Gyakorikérdések.hu-n"

Nagyon jó könyv, ajánlom Neked!

2010. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

könnyű krimi

Baráth Katalin: A fekete zongora


A Monarchia egyik alföldi városkájában járunk, az 1910-es éveskben. Dávid Veronika, az emancipált, lassan vénlánynak számító eladókisasszony saját romantikus regényét írja a könyvesboltban, amikor a lábai elé zuhan a városka bolondja, Vili – késsel a hátában. Zsebében egy kitépett lap, rajta a hírhedt Ady-vers, A fekete zongora.

A békés kisváros élete fenekestül felfordul. Az ügybe szinte mindenki belekeveredik, a plébános, a pincérlány, a kőművesmester, a rabbi, a kéjnő, a zsidó kereskedő, de még az apáca is. Miközben ellátogatunk a korabeli Szegedre és Szabadkára, sőt, találkozunk magával Ady Endrével is, a hullák csak szaporodnak.

Vajon Veronikának és társainak sikerül rájönni, ki lehet az agyafúrt gyilkos? És hogy mi köze a rejtélyes Ady-versnek az áldozatokhoz? És Veronika szívéhez melyik férfit sodorják közelebb az események: hűséges gyermekkori barátját vagy a nyomozni érkező, sármos, éles eszű huszártisztet?

2010. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

:) koszonom szepen, megfogott ez a leiras!

es valami olyasmi ami inkabb szerelmes regeny vagy valami kevesbe dramai?


ettol fuggetlenul biztosan utana fogok nezni ennek a konyvnek elozo...nagyon koszonom!

2010. jún. 29. 13:24
 4/24 anonim ***** válasza:

Walter Scott: Quentin Durward, valamint az Ivanhoe.

Mindkettő egy-egy lovagi történet, fordulatos, izgalmas, gyakorlatilag ott vagy mellettük a lovon és átéled az eseményeket.


Kalandban, izgalomban, fordulatos cselekményben Walter Scott talán leggazdagabb regénye. Színhelye a háborúk, cselszövések, lázadások zaklatta XV. századi Franciaország. A cselekmény bonyolítója XI. Lajos, Franciaország királya, korának egyik legravaszabb politikusa. Ellenfele: a vad és elszánt burgundiai herceg, Merész Károly. A tét: Liége városa. A kiszemelt áldozat: a szépséges Isabelle grófnő, akit Lajos király a burgundiai herceg egyik ellenfele, a vadsága és durvasága miatt Vadkannak csúfolt Guillaume de la Marche kezére akar játszani. A hatalmasok e küzdelmébe keveredik bele az ifjú Quentin Durward, egy Skóciából Franciaországba szakadt kóbor vitéz, akit a véletlen összehoz Lajos királlyal. Belép az udvari gárdába, bátran kiáll minden próbát, és sok veszélyes kaland után végül nagyrészt az ő vitézségén múlik, hogy a történet nem véres tragédiával zárul.


A korai középkorba viszi el az olvasót, a XII. század utolsó évtizedébe, amikor még javában forr az a katlan, amelyből végül az angol nemzet és a mai angol nyelv emelkedett ki. A kelta őslakók helyébe lépő angolszászok is elnyomott néppé váltak, amikor Hódító Vilmos normannjaival átkelt a tengeren, és a hastingsi csatában legyőzte az angolszászokat. A két nép idővel egybeolvadt, de Ivanhoe korában még éles az ellentét a hódítók és a legyőzöttek között. A király Oroszlánszívű Richárd, aki más európai uralkodók példájára részt vesz a keresztes háborúban. Hazatérőben hajótörést szenvedett, és a német császár fogságába került, aki csak két évvel később bocsátotta szabadon. Közben léha öccse, János herceg bitorolta a hatalmat. Ebben a korban és ebben a környezetben lép az olvasó elé Richárd király nagyszerű lovagja, a tiszta lelkű, ifjú Ivanhoe. S megjelenik Robin Hood kis, az óangol balladák hőse, aki a sherwoodi erdőben tanyázik, és a szegények, az elnyomottak oltalmazója a kegyetlen egyházi és világi uralkodókkal szemben.


Emellett van egy életrajzi jellegű trilógia, Sandra Gulland: Napóleon menyasszonya, ezt megvettem anyukámnak, de végül összevesztünk rajta :)


Kevés nő van a történelemben, aki a saját keresztnevén vált híressé. Joséphine az egyikük.

„A férjem nem az a férfi, akiről kislányként álmodoztam. Nem a nagy szerelem, és legkevésbé sem az a férfi, akit a jósnő ígért. Ő csak Buonaparte, a különös kis Napoleone.”

Lebilincselő történet egy fiatal lányról, aki a szemünk előtt válik a történelem egyik legbefolyásosabb és legműveltebb asszonyává. Joséphine, azaz Rose naplójában emberközelből láthatjuk a francia forradalom borzalmait, egy olyan nő szemével, akit nem az eszmék hajtanak, hanem a szíve, aki biztos benne, csak azért sikerült megmenekülnie a guillotintól, mert a végzet más utat jelölt ki a számára.


van még folytatása is, talán Napóleon felesége a második és nem tudom, mi a harmadik címe, de amúgy önmagában is megállja a helyét.

2010. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ezek mind főleg a szerelemről szólnak, de mellette fordulatosak is, és egy korrajzot adnak (de csak mértékkel :) )
2010. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ha szereted Michael Jackson-t, akkor olvasd el Thomas W. Hook Jacko című könyvét, nagyon tanulságos, mindent meg lehet tudni a gyerekkoráról, a magánéletéről.

igaz én már tavaly kiolvastam, de nem tudtam letenni. kb 200 oldal(hasraütve)

2010. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

:)) nagyon koszonom, az osszes konyvet felirtam magamnak :))

kivancsi vagyok hogy milyenek lesznek. mindenesetre nagyon koszi :))


es ha tudnatok, akkor irjatok legyszi tiniknek valo konyveket is :) 14-16 eves kor korul :D az se baj ha picit tobb :))

2010. jún. 29. 13:44
 8/24 anonim ***** válasza:

Nemtudom hány éves vagy, de ha 15 feletti, akkor:.

Torey Hayden: Szellemlány c. könyvet olvasd el,

iszonyatosan jó, és megdöbbentő könyv.

2010. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

a lanyomnak is szeretnek konyvet ezert kerdeztem toletek mindenket korosztalyt(magamat es ot is)


ez a Szellemlany c.konyv mirol szol?

2010. jún. 29. 13:55
 10/24 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Madárka című könyvet. Nekem a kedvencem. Lusta vagyok ismertetni, meg úgysem tudnám jól, úgyhogy tegye meg helyettem a link: [link]
2010. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!