Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter Könyvek Gyereke...

Keresztapa15 kérdése:

A Harry Potter Könyvek Gyerekesek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!!!!!!!!


gyerekeknek irt de felnöteknek is mondanivalóval biró regény

2010. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

dehooogy!

én inkább úgy mondanám, hogy az első három könyv gyerekeknek készült, a 4. átmeneti, az utolsó három pedig a nagyobbak számára készült. nem szívesen olvastatnám el mondjuk az utolsót egy 7 éves gyerekkel... :/ sok olyan dolog van benne, amit még nem tudna felfogni, vagy megérteni.

de számomra a legjobb könyvek a világon! :))

2010. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

nem azok inkább úgy mondanám h elég nagy korosztályt érintő

10 -99 :)

2010. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem letehetetlen volt anno. 32/L
2010. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a könyvek nem, de a filmeket, főleg az eslő 2-3 részt eléggé gyerekesre csinálták....
2010. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az első kettőt simán élvezi egy 10 éves is,de a 3. fölfelé már nem érti a mondanivalóját,ezért nem is érdekelheti.

Nekem a kedvenceim,mostanában olvastam,pedig a gyerekeimnek szereztem be.

35/N

2010. jún. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gyerekes :D Apukám ish rettentően élvezte :D
2010. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Dehogy, szerintem te kezeled túlzottan gyerekesen a dolgot. Minden korosztályt leköt, ugyanúgy a kicsiket mint a nagyokat. Valóban a 3. könyvtől kezd drámaibbra fordulni a helyzet, és a nagyon picik még nem tudják megérteni h. a könyv lényege - szeintem legalábbis - a szereteten alapszik (Dumbledore számtalanszor ismétli h. az a lenagyobb erő) és azon h. minden ember egyenlő, ezt az igazán tisztaszívűek tudják értékelni.
2010. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
miér ne értenék meg 3tól felfelé?nekem apukám olvasta őket amikor még nem tudtam olvasni(!) és megértettem
2010. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A befejező, 7. részt 11 évesen olvastam el (akkor jelent meg), de szerintem tökéletesen értettem a mondanivalóját már akkor is és semmi rossz hatással nem volt rám. Persze, lehet, hogy még nagyon gyermeteg vagyok 14 évesen is, hogy ugyanúgy gondolom, mint akkor, nem tudom. Én is azon a véleményen vagyok, mint az előttem szóló: teljesen kortól független könyvsorozat, amire van élő példám is. Mint az előbb említettem, 11 évesen olvastam a 7. könyvet, számítógépen, kalózfordítással, félig angolul (de pszt), mikor egyszer megkérdezte az akkor 62 éves nagypapám, mit olvasok ennyire. Megmondtam neki, ő elkérte tőlem a könyvsorozat első 6 részét, aztán a 7.-et meg már szinte egyszerre olvastuk ki :). Szóval, szerintem egy 10 éves gyerek és egy 60 éves idős ember is ugyanúgy tanulhat a Harry Potter könyvekből, elgondolkodhat rajta, találhat benne magának valami mondanivalót, ami megfogja. Talán innen ered a könyv sikere. Mindenesetre 7 évnyi tapasztalattal és tanáccsal el lettem látva a könyveket olvasva, az én életemre nagy hatással volt.
2010. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!