Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy jó alapsztori kéne?!

Egy jó alapsztori kéne?!

Figyelt kérdés

Legyen csajos,de a twilight-sagára is hasonlíthat.

Előre is kösz!


2010. jún. 20. 16:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

16:05-ös vagyok. Nem is neked írtam, hanem aki kérte tőled, hogy írd le a sztoridatxD

Amúgy való igaz-e, hogy irodalomtanárnő vagy?:D Az én irodalomtanárom ketté hasítana a twilighttal együtt a pótvizsgán, hát még hogy ilyen témát adjonxD

Amúgy jó tanács egy jó tanuló ex 10.-estől:) :

ne adj nekik ilyen feladatot. Ha az én osztálytársaimból indulok ki, 50%-uk tuti dobna egy hátast, ha egy ilyen feladattal találkoznának a pótvizsgán. Mármint te vagy az irodtanáruk, te is mered őket, de ha nem nagy fogalmazózsenik, plusz még lámpalázgyanúsak is és nem akarsz velük kitolni, találj ki valami mást:)

Bááár ki vagyok én, hogy szembeszálljak a tanárok akaratával?:D

2010. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Szia!Aha,most,hogy visszanéztem tényleg,nem nekem írtad,bocsi.Felületesen olvastam végig.

Értem a tanácsodat,köszi.Úgy is majd jövőhéten telefonon konzultálok velük,hogy mit szólnak hozzá stb...

2010. jún. 21. 21:04
 13/20 anonim ***** válasza:

Én csak annyit, mondok, hogy te nem vagyok irodalomtanár, mert soha nem írnának ilyen pocsékul és gyerekesen, mint egy tinédzser (vagyis az én átlagkorosztályom). Tudom, mert az osztályfőnököm is irodalomtanár, és még egy írásban megejtett "köszi"-től is kiakad, amit te olyan sűrűn használsz. Ha mégis így van, ne haragudj, hogy én gyerekfejjel kioktatlak, csak meglepődtem.


Egyékbént, hogy segítsek is: dobj fel két szót, vagy két bővebb kifejezést, amiről aztán írhatnak bármit, ami az eszükbe jut. Például hóesés és madárfütty. Válasszanak, és alakítsanak hozzá egy történetet, akár elvonatan is, hogy ezek a szavak nem konkrétan, hanem csak képekként vannak benne. Remélem, tudtam segíteni :3

2010. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Minden tanárnőnek,szigorúnak,öregnek kell lennie?

Szerintem nem,főleg nem 25 évesen.

2010. jún. 23. 13:47
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó ötlet, és nagyon rendes egy tanártól!! Akinek tényleg fontos, hogy ilyen segítséget nyújtson a pótvizsgázóknak... szóval nagyon rendes dolog. Ebben a korban szinte mindenki olvasta már a Twilightot, vagy legalábbis ezekből a piros pöttyös-vámpíros könyvekből biztos, és egy ilyen sztoriban ki tudna bontakozni. Le a kalappal! Szerintem ennyit írj le nekik: "Fiatal lány, a régi iskolájában kedves volt és népszerű, az új helyen, ahova költöznek (egy eldugott kis sziget-szerű város) azonban mindenki magának való, bezárkózó, valami titok lengi körül őket. És persze ott az elmaradhatatlan helyes srác, az egyetlen normális ember. Mi történik?

Én nagyon örülnék, ha egy ilyet elém dobnának, csak úgy dőlnének a különböző ötletek a fejemből... velük egykorú vagyok, azért mondom.Sok sikert!

2010. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a biztató választ.Én is pontosan ezért gondoltam rá,mert manapság az összes fiatal az ilyen könyveket olvassa.Nincs értelme elé rakni,olyan történetet ami nem érdekli.
2010. jún. 27. 14:58
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

20:36-os vagyok régebbről.

Pedig jobb lenne, ha inkább a tanárok megpróbálnák az értékes műveket megszerettetni a diákokkal:S Nem nagyzolásból mondom, hiszen például a Twilightot én is olvastam, tetszett is. De valljuk be őszintén, mint irodalmi alkotás nem nagy szám, nem egy hű de maradandó alkotás az utókor számára:) És mondom, szerintem nem baj, hogy ha az ember ilyet IS olvas. A baj ott van, hogy a legtöbben csak ilyen műveket(?) olvasnak. Persze ez többnyire nem is az ő hibájuk, hisz a média folyamatosan ezt sugározza feléjük, az egész globálissá válik és ettől lesz annyira "menő".


De egy olyan tanár ill. tulajdonképpen bárki, aki szereti az irodalmat, szenvedélyesen tud beszélni róla, át tudja adni azt az értéket és eszmét, amit egy-egy mű számára is jelent.

Shakespeare-t én például egészen odáig utáltam, amíg Al Pacino meg nem szerettette velem. Persze nem közvetlenül sajnos:D Hanem az életrajzán keresztül. Annyira át tudta adni azt, amit neki jelent Shakespeare és a művei, hogy felkeltette az én érdeklődésemet is. Ami nagy szóxD


De ezt az egészet ne vedd kioktatásnak, csak azért írtam, mert rengeteg tanárnál látni, hogy feladta küzdelmet a kommersz irodalommal szemben, és ez nagy baj:S Szeretném ,ha ez a helyzet megfordulna:)

Úgyhogy hidd el, lehet, hogy nagyon hülyének tűnünk, de ha valaki megtalálja velünk a közös hangot, az sok mindent kihozhat belőlünk:D


Amúgy én még mindig nem hiszem el, hogy irodalomtanár vagy, de szóljon ez a bejegyzés mindenkinek, aki tényleg irodalomtanárxD

17/L

2010. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szia!Az a baj,hogy az iskolában, ahol tanítok,abba a kategóriába kerülnek,hogy már-már csak ilyeneket olvasnak.

Én is elolvastm az Alkonyat könyveket,tetszettek.

A diákok is elolvasták,többségének tetszett.Megkérdeztem őket,az ötletemről,és azt mondták,hogy nagyon tetszik nekik,mivel örömmel csinálják/olvassák!

Nekem az az elvem,hogy olyan dolgokat adjunk át a diákoknak,amit élveznek.

Nincs értelme ennyi idősen olyan műveket a kezükbe adni,amit kinevetnek,megvetnek.

Az Alkonyat egy olyan könyv,ami minden korosztályhoz szól,és kicsit emlékeztet a Rómeó és Júliára(az igaz szerelem,ugye bár)és tapasztalatból mondom, a diákok többsége nem akarta elolvasni a Rómeó és Júliát,nem érdekelte őket.Órán csak vihorásztak.De,miután órán elolvasták,és otthon is az Alkonyatot,és megértették,hogy miről szól, elmagyaráztam nekik,hogy a Rómeó és Júlia is az igaz szerelemről szól,csupán William Shakespeare

novellaként írta meg.Kedvetkaptak hozzá,elolvasták.

Kedves Utolsó!Ha ez nem bizonyítja,hogy az Alkonyat megszeretteti az olvasást,akkor semmi!

2010. jún. 29. 11:18
 19/20 anonim ***** válasza:

"...szerintem nem baj, hogy ha az ember ilyet IS olvas"


Én is tudom, hogy nagyon sok emberrel az ilyen könyvek szerettetik meg az olvasást. ÉS ez nem is baj. Nem akarom az agyamat játszani, baromi unalmas lene az irodalom műfaja, ha csak szépirodalmi alkotásokból állna.

Én például nagyon szeretem a Dan Brown könyveket, A keresztapa trilógiát, régebben a Hary Pottereket. És a Twilight-sagát is szeretem.

Csak ezzel a hozzáállásoddal nem értek egyet:


"Nekem az az elvem,hogy olyan dolgokat adjunk át a diákoknak,amit élveznek"


Egy tizenéves diák nem feltétlenül tudja még ennyi idős korában értékelni a szépirodalmat, arra meg is kell érni. De mindenképpen kell, hogy ismerjék, képben legyenek legalább az alapvető alkotásokkal kapcsolatban, és értékeljék, tudjanak róluk beszélni adott esetben.

Később, amikor már benőtt a fejük lágya jobban fogják értékelni az irodalomnak ezt a szegmensét. És majd hálásak lesznek azért, hogy szerencsétlen tanár ennyit csesztette őket a gimiben:)

2010. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
utsó voltma.
2010. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!