Értékelnétek ezt az általam írt könyv - részletet?
Nyilvánvaló okokbólnem akarom az egészet felrakni ide, viszont hagyok annyit amiből már lehet véleményt mondani. Másrészt még nincs is befejezve, sok fejezet csak vázlat formájában van meg. Illetve hogy érdemes e ezzel vesződnöm, van e esély arra hogy ezt valamely kiadó kiadná, vagy hagyjam az egészet úgy ahogy van.
onedrive link
#1: :(
#2 igen ezt én is észrevettem, hogy néhány könyvben "Állj!" van, míg máshol -Állj! Már megszoktam az utóbbit, szinte minden könyv amit elolvastam így volt megírva. Esetleg ha tudsz valami eligazító oldalt ahol részletesebben ki van fejtve mikor kell ezt vagy azt használni azt megköszönném, már régen voltak a nyelvtanórák.
#3 igen mindenképp írok borítós szöveget, de előbb még be akarom teljesen fejezni magát a történetet, mert még vannak kisebb-nagyobb (töbnyire nagyobb) lyukak a történetben. Egyébként igen :D elgondolkodtam hogy berakom drágalátos Edváárdot meg Bellát a sztoriba mert attól jobban fogyna a cucc, de lelkiismereti okokból úgy döntöttem inkább nem :D ahogy King bácsi mondta, a könyvek többnyire magukat írják és az írók ugyanúgy nem tudják mi lesz a következő sarok mögött mint az olvasó.
CSak két dolgot határoztam meg előre, hogy valami enyhén vallásos - misztikus témájú lesz a dolog. És hogy 1. szám 1. sz lesz megírva.Még én sem tudom mi lesz a végén.
Köszönöm a kommenteket, zöld kezek mentek.
Kérdező:
Most meg az idézőjelet kevered a gondolatjellel!
Idézőjel: " - ezt angol nyelvű könyvekben használják a párbeszédeknél. Magyarnál nem, max. ha leírásban idéznek valakitől.
Kötőjel: - Ezt használtad te a párbeszédeknél. De figyeld csak meg a könyvekben (magyar nyelvűeknél), hogy nem kötőjel van a párbeszédeknél, hanem gondolatjel. Kötőjel előtt és után nics szóköz, tehát összeköt két szót: Rippl-Rónai
Gondolatjel: – (kb kétszer hosszabb, mint az - ). Na a gondolatjel előtt és után is szóköz áll. Ezt használja a magyar párbeszédek esetén. Természetesen a billentyűzeten nem szerepel gondolatjel, csak billenytyűkombinációkkal hozható elő (több is van, de én nem ismerem őket, ezt csak bemásoltam). Illetve a Word elméletileg kijavítja gondolatjellé az olyan idézőjelet ami előtt és után szóközt rak az ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!