Külföldi nevekkel, vagy magyar nevekkel tetszik jobban egy könyv/blog?
Már elég régóta dolgozok egy könyvön, és nagyon biztos voltam benne, hogy a szereplők neve angol származású lesz. De most elbizonytalanodtam, mert kevés magyar nevekkel ellátott blogot ismerek, így arra gondoltam, hogy akkor az én blogom, most, akkor magyar nevekkel lesz ellátva.
Nektek, melyik tetszik jobban? Kérlek ne válaszoljátok, azt, hogy ilyenkor, ezt nem nézitek csak a cselekményt, meg ez meg amaz.
"Kérlek ne válaszoljátok, azt, hogy ilyenkor, ezt nem nézitek csak a cselekményt, meg ez meg amaz."
De miért ne mondjam, ha egyszer így gondolom? Nem a neveken múlik. Ha hihető, hogy angol neveik vannak, mert mondjuk olyan helyen játszódik a történet, ahol logikus, hogy sok angol nevű ember találkozhat, akkor jó. Ha Kecskeméten játszódik egy helyi középiskolában, akkor egyszerűen nevetséges.
Egyáltalán miről szól ez a történet, hogy csak egy egyszerű döntés kérdése, hogy a szereplők angolok vagy magyarok és ez semmin nem változtat?
Az a nagy kár, hogy az emberek többsége csakis angolszász nevekben tud gondolkodni, ha külföldi nevekről van szó. Igen, én nem a neveket nézem, hanem, hogy hogy van megírva, milyen a történetvezetés, milyenek a karakterek. Sok elsőkönyves írónál például max egy-két karakternek, jó, ha van jelleme, a többi csak a háttérben futkos, és a párbeszédek viszik előre a cselekményt.
Szerintem meg nem kell mások (úgy értem, idegenek) véleményére hallgatni, hogy melyik a jobb. Én ugyan nem vezetek blogot, csak héba-hóba teszem fel egy oldalra a rövid írásaimat, de szívesen használok például lengyel vagy portugál neveket a karaktereimhez. Legyél kreatív, és ne foglalkozz azzal, másoknak milyen a blogja! Gondolom, biztos ismered a híres idézetet a Brian élete című filmből:
Brian: Ti mind egyéniségek vagytok!
Tömeg: Mi mind egyéniségek vagyunk!
Ha jó a sztori, akkor bizony kakicsimbóknak is hívhatják a szereplőt, ha vacak, azt meg nem a név oldja meg...
Amúgy én ezért szeretem pl Rejtőt, mert a komoly szereplőknek komoly neve van, a többit meg nem néven, inkább gúnyneveken hívja.
5. vagyok
Na most én is beleestem abba a hibába, hogy csak angolban gondolkodtam :D. (nálam ez szakmai ártalom, britekkel foglalkozom minden hétköznap 8,5 órában :D).
Ugyanez vonatkozik természetesen az összes nyelvre és az összes nemzetiségi névre is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!