Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tennél kötelező...

Milyen könyvet tennél kötelező olvasmánnyá középiskolásoknak?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre gondolok, melyek neked személy szerint nagyon tetszettek, és úgy gondolod, építően hatna a középiskolás diákokra.
2010. máj. 30. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hid therabithia foldjere...Nekem bejott...vagy a nyomorultak...Tobb nem jut az eszembe....xd
2010. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Cimet nem mondok, de mindenfele stilusbol valogatnek. Magyar irodalom (de csak 1-2), jo fajta krimi (Agatha C), veresebb krimi, romantikus regeny, tiniknek szolo akarmi, komolyabb muvek, stb.

Szoval h mindenki megtalalja azt amit szeret, amit elvezettel olvas, es ne az legyen, h csak uncsi Jokai meg akarmi van, ezert utalunk olvasni...

2010. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Asimov könyvek, na és persze Rejtő Jenő.
2010. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
a kamasutra nagykönyvét XD
2010. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

H. P. Lovecraft: Árnyék Innsbruck felett (mert alapmű a fantasy és a horror terén egyaránt, és mert egyszerre magas színvonlú, igényes és szórakoztató)

Orwell: Állatfarm vagy 1984 (korunk média általi agymosásának az ellenszereként, esetleg a Szép új világ is megtenné)

Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány ( [link] olvasd el az első két oldalt, ha nem röhögsz fel rajta, akkor a humorérzékedet műtéti úton eltávolították valószínűleg...)

2010. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Maggie Stiefvater:Borzongás (Shiver)

Stephenie Meyer:Twilight saga 1-4

Lara Adrian:A vámpir -csókja, -ölelése, -vére, -éjjele, -bosszúja

Claudia Gray:Evernight1-2

Alyson Noel:Evermore1-3

2010. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nagira ***** válasza:

Én is mindenféle témából adnék kötelezőeket, meg mondjuk egy 5-ös listát, amiből szabadon lehetne 1-2-öt választani.

Amit szívesen olvastatnék:

Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak /hogy építőnek építő-e, azt nem tudom, de hogy szórakoztató, az biztos/

Stephen King: A remény rabjai /remény, kitartás, emberi kapcsolatok/

Egy-két utópia, emberi tulajdonságok, világképek:

Aldous Huxley: Szép új világ

George Orwell: Állatfarm, 1984

Fantasy gyöngyszemek:

Clive Barker: Korbács, Abarat

Peter S. Beagle: Az utolsó egyszarvú

Kriminél Agatha Christie biztos lenne, illetve a Világsikerek sorozatból lehetne válogatni(General Press kiadó)

Szépirodalom: a Pillangó szerintem fiúknak biztos jó, nekem is nagyon tetszett, pedig ellenkező nemű vagyok

A Kis Herceget újra elolvastatnám velük, már ha általánosban kérik ezt valahol (?), mert nem elég egyszer elolvasni:).

Lehetne még írni, de persze a mostaniak se olyan borzasztóak (tisztelet a kivételnek), egy-kettő nagyon is élvezhető, de jó lenne egy kis vérfrissítés a régiek mellé, és nem helyett. Így mindenki jól járna.

2010. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Piers Paul Read: Életben maradtak
2010. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Pl. George Orwell könyvekkel én is egyetértek. Még várok más válaszokat is:)
2010. máj. 31. 21:11
 10/14 anonim válasza:

Lényeg hogy ne legyen unalmas és nyomasztó

Én pl.: utálom a nyomasztó könyveket és filmeket, főleg, ha rákényszerítenek a suliban, hogy nézzek végig egy tök nyomasztó filmet, amiben az emberek nyomorognak...Én egy nyomasztó könyvet tuti nem olvasnék el.Egy unalmasat lehet, de azt se biztos...

2010. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!