Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak en vagyok ugy, hogy a...

Csak en vagyok ugy, hogy a kotelozo haziolvasmanyok nem fognak meg ugy, mint amelyeket en valasztok?

Figyelt kérdés

#könyv #Kotelezo haziolvasmany #szabad valasztasu konyvek
2017. aug. 28. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel mindenki így van.
2017. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Biztos vagyok benne, hogy az összes diák, aki valaha élt a Földön így van ezzel. Nem azért kell őket olvasnod, hogy élvezd, hanem hogy művelődj. De azért vannak közöttük jók is, nem mindegyik tömör szenvedés.
2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ez teljesen logikus, hiszen nem fogsz magadnak olyan könyvet választani, aminek már a fülszövege sem fog meg. Plusz a kötelezők régies nyelvezete, lassabb ritmusa túl ingerszegény a mai fiataloknak, akik hozzá vannak szokva, hogy konstans regnegeteg információ éri őket. Párat én is utáltam, de azért akadtak olyanok, amik kifejezetten tetszettek (pl.: Édes Anna, Az arany ember).
2017. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egész a gimiig engem sem kötöttek le igazán a kötelezők (persze ettől még elolvastam őket, agyon is csaptak volna ha nem). De aztán jött az orosz realizmus és szépen beszippantott. Előszőr csak Dosztojevszkij, aztán Tolsztoj, Csehov, Gogol. Utána egyre jobban érdekelt a szépirodalom. Ibsen, Kafka, Hemingway, Orwell, Vonnegut. Sajnos sok minden így is kimaradt (leginkább a franciák, Stendhal, Balzac), de folyamatosan próbálok mindent pótolni. Hidd el, megéri.


Egyébként nagyon megértem azokat a fiatalokat, akiket nem érdekelnek ezek a művek. A legtöbbet fiatalon nem is lehet megérteni.

2017. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viccelsz? "Melyiket olvassam? Az Arany embert (idei kötelező, a tanár keményen be fogja vasalni rajtunk) vagy a Wayward Pinest (most kaptam meg, már régóta el akarom olvasni)?" Ez emberkínzás!
2017. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is rengeteg könyvet el kellett már olvasnom, olyat is, amiket nem akartam, soknak nem értettem meg a lényegét, de olyan is volt, hogy elkezdtem olvasni, és aztán annyira megkedveltem, hogy szomorú voltam, mikor a végére értem...

Egri csillagokat kellett kiolvasnunk 12 éves korunkban, és semmit sem értettünk belőle...

2017. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!