Ajánlanátok mangát, amiből NEM készült anime? Főleg seinen, josei és shoujo érdekel.
Szeretem a romantikusat, a vígjátékot, a romantikus vígjátékot, a scifit, krimit, túlélő story-t, de talán a slice of life a legérdekesebb számomra.
Elgondolkodtató, és/vagy pszichologizáló is lehet, de mostanában túl elvontakra
nem vágyom.
Lehet yandere, tsundere, de a bunkó, bumfordi viselkedésű, nagyon felszínes karakterek fárasztanak.
Lehet együgyű, egyszerű jellemű benne, vagy bonyolult.
(Lehet esetleg guro vonatkozása is, esetleg nagyon kevés akció, illetőleg lehet ecchi benne, vagy egy kis misztikum.)
Emberszereplőkkel érdekel, bármilyen korúak, tipikusan mangás arcokkal, nagy szemekkel.
Ha romantikus, lehet bi, hetero, homo, de szexmentes.
2000 utániak érdekelnek.
Elsősorban a felnőtteknek szánt mangák közül érdekelne, de shoujo is jöhet.
Fontos, hogy jelenleg NE létezzen olyan anime, ami az adott manga megfelelője, folytatása, eredetije stb.
Amit NEM szeretnék:
- Kifejezett shounen, akciódús.
- Fantasy, vámpír, várfarkas, farkasember.
- Tragédia.
- Szex.
20th Century Boys
► A Monster írójának egy másik munkája. Egyesek állítják, hogy még jobb, mint az előbbi, én ezt így nem jelenteném ki, de nem feltétlenül jelenteném ki, de ez is odabäsz.
Hirunaka no Ryuusei
Nakanmon!
HADASHI DE BARA WO FUME
Crazy for you Shiina Karuhotól
Beauty Pop
Moe Kare
Parfait Tic
A 20th Century Boys-t és is abszolút ajánlom, nem is értem, miért nincs belőle anime, az egyik legizgibb sztori, amit valaha olvastam... Urasawa annyira mestere az izgalom egyenletes adagolásának, a fordulatoknak!
Azon kívül amiket én olvastam, és szeretem:
Liar x Liar (2010): romatikus, de nincs benne szex, kicsit slice of life. Egy egyetemista lány poénból beöltözik középiskolásnak, majd így az utcán összetalálkozik a mostoha testvérével, aki másnak hiszi, elhívja randira, és innentől elkezdődik a hazugságok sorozata :)
Real Clothes (2007) : egy lány élettörténete és karrierje, ahogy egy bevásárló központban dolgozik, és apránként felküzdi magát a divat és kereskedelem világába, ő is divatosabb lesz, magabiztosabb, és van benne némi romantika is. Eléggé felnőttesen mutatja be a kapcsolatokat, de ebben sincs szex.
Liar Game (2005): Iszonyatosan izgalmas sztori, ahol csakis az eszével kell küzdenie az embernek. Egy naív, becsületes lány bele lesz rángatva az úgynevezett Liar Game-be, ahol pénzért küzdve túl kell járni a többiek eszén, de ha veszít, iszonyatos adósság vár rá. A lány egy jóképű szélhámos segítségét kéri, hogy az segítsen neki a játékban győzni, és minél több embert megmenteni.
Yakusoku no Neverland / The Promised Neverland (2016): ez még csak nem régóta megy, de annyira izgalmas, hogy már most sok olvasója van. Nehéz erről úgy beszélni, hogy ne spoiler-ezzen az ember, mert rengeteg benne a csavar. Annyi, hogy egy árvaházban játszódik, ahol a gyerekek hamarosan rájönnek, hogy nem minden az, aminek látszik, és szökést terveznek. Nincs benne durva erőszak, inkább rejtély és fordulatok, meg megható jelenetek.
Hinamatsuri (2010): egyszerre eszméletlenül vicces, és drámaian megható. Egy esper (pszihikus képességekkel megáldott) lány pottyan egy yakuza pasi lakására egy másik dimenzióból, és valahogy megpróbálnak együttélni, együttműködni. A lányt később újabb társai követik a másik síkról, őket is bemutatja a sztori. Vannak benne borzasztóan megható részek, amik nagyon jól váltakoznak a humorral. És sok benne a jellemfejlődés. Romantika csak elvétve.
Otoyomegatari (2008): csodálatosan részletgazdag rajzokkal mutatja be a mangaka különböző közép-ázsiai népek, törzsek házasodási szokásait a 19. században. Nagyon aranyosak a szereplők, sok benne a kedves romantika, van humor is, és némi akció, mikor a törzsek, népek néha háborúznak, de nincs benne durvaság.
7 Seeds (2002): bekövetkezett a világvége, Japánban csak pár gyerek és még kevesebb felnőtt élte túl, akiket lehibernáltak. Ők térnek most magukhoz, és próbálnak rájönni, mi történt velük, és túlélni a vadonban. Kicsit Robinson szerű survival, van benne romantika bőven, és jellemfejlődés, konfliktusok. Az eleje kicsit nehezebben indul be, mert a sztori túlságosan egy nagyon szorongó lányra koncetrál, de később sok szálon fut a történet, bemutatva mindenkit, és a szálak is összeérnek.
Remélem, tetszik majd valamelyik neked is :)
Ó, és még annyi:
Yumi's Cells: ez nem kifejezetten manga, hanem webtoon, de a szereplők mangásan nagy szeműek, egy koreai nő rajzolja, és eléggé felnőttes a sztori. Olyan, mint az Agymanók film volt, hogy az emberek belső lelki folyamatait mutatja be, hogyan viaskodnak bennük az érzelmek, hogyan hoznak döntéseket, mi motiválja az egyéneket. Szinte teljesen a romantikára van kihegyezve, nagyon aranyos, vicces, de felnőttes is, nem mindig happy end.
Köszönöm szépen, jó sokat ajánlottatok. :) Egyébként ezek közül melyek rövidebbek?
Nem vagyok otthon a manga világában, inkább az animékről van egy kis tapasztalatom. Nem vagyok már 20 éves, de hát az új évezredben lett Magyarországon igazán népszerű az anime és a manga médiumok, és bár késve, de hozzám is eljutott azon belül az értelmesebbje, tartalmasabbja az animéknek.
(Beleolvastam néhány olyan mangába, melyekből készült anime, de ilyet mostanában nem szeretnék, mert az animékre nézve számomra spoiler volna.)
Szóval a "kilométeres" mangák nekem sok volna, ezért érdeklődöm, melyek a rövidebbek.
Nem mondom, hogy oneshot érdekel, annál picit hosszabbak volna jó, de nem sokkal.
(De még az is lehet, hogy bármelyik érdekel engem majd a felsoroltak közül, talán a hosszabbak is.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!