Ilyen könyvnek adnátok egy esélyt? Mi a véleményetek?
Megszületett egy történet a fejemben, ami ókori-középkori hangulatú világban játszódó, fantasy-elemekkel tűzdelt történet. Van egy kimondott főszereplője, aki keresztülvisz minket az eseményeken. Az események haladtával minden negatívra fordulna és nem happy end-del végződne.
Mikor először megszületett a fejemben, akkor a fantasy csak minimális volt benne, kb. egy varázsló és egy sárkány. Azonban ahogy egyre több dolog az eszembe jutott, úgy gyarapodtak a fantasy-elemek is, illetve a történet főgonosza is először egy mondhatni "egyszerű" zsoldos lett volna, de mára már sokkal nagyobbra nőtt a gonosz oldal a fejemben: az Apokalipszis lovasai.
Tehát egy főleg harccal és kínlódással teli történet lenne egy egyre sötétebb és kilátástalanabb világban.
Ami a nagy fejtörést okozná nekem, ha belekezdenék, az az, hogy mennyire szőjek bele fantasy elemeket. A legnagyobb nehézség pedig maga a megírása, a fogalmazása lenne, mert az ilyen feladatokat anno iskolában se szerettem.
Nem. Egyszerűen baromi üncélúnak és hatásvadásznak tartom a szenvedés pornót. Oké, történjenek negatív dolgok. De nem szórakoztató és kellemes szenvedés és szerencsétlenségek sorát olvasni bármi más nélkül.
De ha soha nem szerettél írni és fogalmazni, akkor miért akarsz könyvet írni? Fantáziálgass nyugodtan a fejedben, de az írásnak pont az a lényege, hogy meg kell fogalmazni.
Próbáld meg, aztán meglátod, mennyire van készséged a fogalmazásra. Az elején nem fontos, hogy patent legyen, csak írj le mindent, ami eszedbe jut, utána majd nekiállsz rendesen megfogalmazni, megvágni, kiegészíteni. Ez összetett munka. Az iskolát felejtsd el: adott időre megírni egy fogalmazást frusztrált környezetben, olyan témáról, amit a korodnál fogva talán nem is tudsz kellőképpen értékelni - így még arra sincs sok esélyed, hogy a saját véleményedet beleírd (ha meg mégis, majd "kijavítanak", hogy az úgy nem jó), na az tényleg csak az agymosás egy formája.
Fantasy-t annyira vigyél bele, amennyit kézben tudsz tartani. Döntsd el, hogy az események befolyásolásában mekkora szerepe van a természetfelettinek.
Ha olyan elemekkel néz szembe a főhős, amelynek legyőzhetetlensége egyre nyilvánvalóbb (mint Lovecraft világában), akkor talán szerencsésebb választás, ha a természetfeletti elemek mibenlétét nem ismeri meg az olvasó, rejtett, titokzatos, sőt megismerhetetlen marad. Pont a nyitva hagyott kérdések, hiányzó (mondhatni fellelhetetlen) darabkák miatt nyomasztó a történet.
A másik lehetőség, hogy tudjuk, mely praktikáknak mik a határai, ki mire képes, így a különféle karakterek különféle képességei összemérhetők anélkül, hogy valami ismeretlen erő oldaná meg a problémákat. Ez esetben számolni kell azzal is, hogy egy-egy képesség jelenléte miképpen befolyásolja a kitalált világot. Ha természetesnek vett és jelen van a társadalomban, akkor lehet vele élni és visszaélni, így bizonyára törvények vonatkoznak a használatukra stb. Ha túl sok ilyen van, akkor jó eséllyel belefullad egy katyvaszba, de ha nagyon ügyes vagy, akkor valószínűleg egy a miénktől erősen idegen világ lesz az eredmény (ami persze nem baj, ha jól van felépítve).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!