Könyvkiadással kapcsolatban tapasztalatok? Szeretnék segítséget kérni, melyik a legjobb kiadó elsőkönyves íróknak. Kik azok a kiadók akik nem lehúznak, hanem tényleg segítenek, akikkel csak jó tapasztalatotok volt?
Nem vagyok már sem pofátlanul fiatal, sem tapasztalatlan emberi lény, így akik azt hinnék egy még keveset látott 10 évessel van dolga az lépjen is tovább.
Engem tényleg érdekelnek ezek a dolgok és jelenleg a magánkiadás tűnik a legjobbnak, a fizetésemből nagyon-nagyon durván spórolnom kell, hogy legyen rá több mint egymillió forintom, hogy tényleg minőséget adjak ki a kezeim közül. Nem egy hirtelen hévvel hajtott kisgyerek vagyok aki az első akadály előtt állva összeroskad és feladja, viszont eljutottam arra a szintre mikor a lehető legtöbb embertől kell tapasztalatokat kérdeznem és segítségre van szükségem.
Sok kiadót végigböngésztem, de voltak akik elhajtottak, voltak akikben én nem bízok meg és természetesen olyan is volt akiről konkrétan csak rosszakat hallottam.
Szóval érdekelnének olyan kiadók akikről Ti személy szerint csak pozitívat tudtok mondani, mind segítségnyújtásban, mind a kiadó munkásságának beláthatóságába ( Nem titkolják, hogy halad a kiadás, nem kerítenek, hanem akármikor bemehetsz és leellenőrizheted, mi, hogy halad. Állandó rálátást biztosítanak...) mind pedig a kiadás utáni marketingben, könyvestekre való eljutásban esetleg segít. Tudtok ilyen kiadókat mondani nekem?
Szia,
Otthon ugyan nem vagyok ebben annyira, hogy konkrétumokat tudjak javasolni. Csak azt tanácsolnám, hogy nézz fel pár fészbukos írós csoportba, van a sok gagyi mellett néhány komolyabb is, ami ezzel foglalkozik. Ott a témában tájékozott, segítő szándékú embereket találsz, akik biztos mindenben támogatnak, ha hozzájuk fordulsz. Nem mellesleg ott a válaszokhoz tartozik egy arc is, meg egy ember.. itt mindenki azt mond, amit akar. Ezért bennük jobban megbíznék, látható, hogy valós tapasztalat áll mögöttük, nem csak anonim módon okoskodnak valakinek, miközben azt sem tudják, mit beszélnek.
Ha gondolod, meginvitálhatlak pár ilyen csoportba. Ezekben mindig hasonló jellegű kérdéseket láttam, mint a tied.
"nem kerítenek"
Itt kertelésre gondoltál, nem?
Feleslegesen írogattál annyit magadról, az csak önfényezés, a kérdés megválaszolásában nem segít.
A legtöbb kategóriaolvasó még nem adott ki könyvet, aki meg igen, az nem próbálta végig a többségüket. Az elvárások és a megítélés is eléggé személyfüggő.
Milyen ellenőrzésekről beszélsz? Be akarsz menni, megnézni, hogy dolgoznak, nyomdabejárást?
Marketinget magánkiadásnál neked kell megoldanod.
A konkrét kiadóajánláshoz pedig a mű pontos ismerte szükséges, hisz az dönti el, hogy az adott kiadó profiljába vág-e vagy sem.
Mindenhol vannak Trollok, így muszáj volt valamivel kihangsúlyozni, hogy akármibe akarnak belekötni nem fog menni.
Igen, kertelésre gondoltam, elnézést a 23:37-kori kiírás közben valamiért efölött elsiklottam, rosszul fogalmaztam.
Nem konkrét nyomdabejárást, de ha valami adatot pl mondanak, akkor legyen róla bizonyíték, nem azt, hogy fizetnek nekem honoráriumot három-négy eladásra, és kiderül, hogy igazából nem hármat adtak el, hanem tízen hármat.... Hallottam erre is példát, hogy nem volt dokumentálva az eladás és jóval kevesebb után kapott az író fizetést, mint amennyit eladtak, a többi meg ment nekik zsebbe.
Egyébként Fantasy vonalon mozgok az írás tekintetében.
Az Undergrounddal volt tapasztalatom, bár nem saját kiadott kötet kapcsán, így nem tudom, mennyire biztosít rálátást a munkamenetre. Bár ott speciális szerződésről volt szó, lényegében a nyomdai szolgáltatásokat és a szállítás egy részét biztosították csak.
Igazából ha csak a magánkiadás jöhet szóba, akkor egy tényleg megbízható és sikeres út van: saját kiadó alapítása, majd szerződés egy neked megfelelő nyomdával. Ez a legdrágább és a legmacerásabb is, cserébe tényleg minden úgy történik, ahogy számodra a legmegfelelőbb. Minden más esetben én előbb megpróbálnám a nem magánkiadói utat is.
(Amúgy amíg a fantasyt nagybetűvel írod, kevesen fognak komolyan venni.)
egy stílus, stílusirányzat, név, szubkultúra, helységnév, országnév, tulajdonnév és hasonló csoportba tartozó szó nagy kezdőbetűvel írandó akár mondat elején van akár mondat közben. Innentől kezdve szerintem nincs miről veszekedni. (:
Vagy járd újra az általános iskolát, hogy megtanulj helyesen írni és átláthatóan fogalmazni, köszönöm.
Egyébként nem csak a magánkiadás jöhet szóba, ha értelmeznéd a kérdést. Arra irányul a kérdésem, hogy tudsz-e olyan konkrét kiadót, akik munkássága megbízható és nem csak lehúzás, meg irodalom rablás az egész.
Lásd: Elutasítják a könyved, nem adják ki, hisz szerintük ez nem lenne jó a közönségnek.
Előtte ugye beadtad a kéziratod, így simán megláthatod a könyvespolcokon hónapok múlva, csak nem a te neved alatt és nincs semmi honoráriumod cserébe.
Persze ezek után mit is tudnál tenni?
Megmutatod a rendőrségnek, hogy rajta van a PC-den ugyan az a könyv? És? Be is lehet gépelni miután elolvastad megvásárlás nélkül az egyik könyvesboltban ülve.
Pont az ilyeneket akarom elkerülni, szóval ha már érthető, felteszem még egyszer:
Tudtok megbízható kiadókat akik foglalkoznának velem ilyen vonalon?
u.i.: Az Undergroundon már gondolkoztam.
Nem, a stílusok, stílusirányzatok neve köznév, ezért kisbetűs. A szubkultúrák neve is. A többi valóban tulajdonnév, de ezek nem. Ebben nem változott a helyesírás.
Erre alapoztam a magánkiadást, mint számodra választott utat: "Engem tényleg érdekelnek ezek a dolgok és jelenleg a magánkiadás tűnik a legjobbnak,"
Utána sem nagyon emlegetted, hogy más kiadói formában gondolkodnál. De ha ennyire érdekel: bármely kiadó, amelyiknek van akkora neve, hogy hallottál már róla. Nem fogják elrabolni a művedet és más neve alatt megjelentetni, mert mehet ellenük a per. Szerzői jog téged véd, de ha ennyire nem bízol benne, le is védetheted a művedet. Akkor van egy hivatalos okirat arról, hogy te ezt ekkor és ekkor már megírtad, ott a teljes kézirat másolata.
Érdekes, a szerzők miért pont attól tartanak, hogy a gonosz kiadó ellopja a kéziratukat és más neve alatt megjelenteti? Miért nem inkább attól (az amúgy valós ténytől), hogy olyan mértékben átíratják vele a művet, hogy alig hasonlít az eredetire? Vagy belenyúlnak, de hátrányára. Vagy a kiadó szépen csődbe megy alattuk, de a jogok X évre lekötve ott maradnak. Mindegyik ezerszer valószínűbb, mint az, hogy ellopják. Az ötletet... azt lehet. Nehéz is bizonyítani, de ez az egy, amit lehet. Teljes regényt nem.
"Előtte ugye beadtad a kéziratod, így simán megláthatod a könyvespolcokon hónapok múlva, csak nem a te neved alatt és nincs semmi honoráriumod cserébe."
Ebben a felvetésben sosem értettem a logikát. Ha annyira jó a műved, hogy érdemes pénzt fektetni belé, kiadni, akkor miért ne akarnának újabbakat tőled? Pernél pedig lehet bizonyítani, hogy honnan származik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!