Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Tűz és Jég dalában ("Trónok...

A Tűz és Jég dalában ("Trónok harca") a fejezetek időben lineárisan követik egymást?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a 4.-5. könyvek durván egymással párhuzamosan zajlanak, de most nem arról van szó.


De a könyveken belül (mind az ötön) a fejezetek egymással kb lineárisan vannak egymás után?

Mire gondolok:

Pl ugyanazon könyvön belül az 5. fejezet mindenképpen korábban játszódik, mint a 10. fejezet? (Akárkik is a narrátorok éppen, akár a világ másik végén egymástól).

Vagy egy könyvben a 41. fejezet időben biztosan a 42. fejezet előtt játszódik?


Remélem így már érthető a kérdés


2017. jan. 24. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Pl. Dany első fejezetei az első könyvben hónapokkal korábban játszódnak, mint maga a prológus. De erre van is egy összefoglaló...

Tessék:

[link]

2017. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Hopsz, tévedtem, Bran első fejezeténél van korábban, akivel ugye indul.
2017. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Többnyire a fejezetek egymást követik vagy egyszerre történnek.

Van néhány kivétel, ahol nem tudni pontosan,de pl. Dany első fejezetei a kb. a prológus és Bran első fejezete között lehet valahol.

Viszont a 4. és 5. könyvek egymással szinte egyidőben játszódnak.

2017. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak az első három könyvet olvastam egyelőre, de ott lineárisan, egymásra épülve történnek a dolgok. Danny sztorija olyan szempontból kivétel, hogy azt nem tudod megítélni rendesen, hiszen ezekben a kötetekben még nincs érdemi kapcsolat Westeros és Essos között. De a westerosi események abszolút lineárisan zajlanak szerintem. Nincs olyan, hogy egy későbbi fejezet egyértelműen egy korábbi előtt játszódna.


Engem sokkal inkább zavar az, hogy a könyv eseményei eltérnek a sorozatétól. Már az első két kötetben/évadban is, amelyekre pedig azt mondják, hogy a sorozat itt még viszonylag hűen képezi le a könyveket. De ott is találhatók események bőven, amiket a sorozat totálisan máshogy interpretál (pl. Winterfell/Deres elfoglalása Theonék által, és Reek/Bűzös megjelenése). És nem értem, hogy a sorozatban miért írtak át egy csomó mindent. Hacsak nem kivételesen költségkímélés okán, mert mondjuk meg akarták spórolni egy csatajelenet leforgatását (pl. Tyrion a zöld-ági csatában, amiből a filmben annyi marad, hogy már az elején kiütik a nyeregből, és eszméletét veszti). De az egyéb változtatásokat tényleg nem értem, mivel a könyvbeli megoldások az esetek 90%-ában nekem sokkal jobban tetszenek. Mondom ezt úgy ráadásul, hogy alapvetően a filmet láttam először, szóval azt se lehet állítani, hogy elfogult lennék a könyvekkel szemben.

2017. máj. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!