Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Netes Könyvíró oldalakat...

Katona Dius kérdése:

Netes Könyvíró oldalakat keresek, lehetőleg magyar nyelvűt. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

Olyan weboldalt keresek, amin lehet könyveket, novellákat írni, és találtam is párat, de mind angol nyelvű, és mostohául bánik az ékezetekkel :D

Ezért keresnék magyar nyelvűt, ahol talán megmaradnának, és az adott betűt nem írná át különböző betű- és jelkombinációvá. Ha valaki tudna esetleg magyar nyelvűt ajánlani, nagyon hálás lennék :)



2016. nov. 15. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyat tudok, ahová lehet feltölteni, nem amin lehet írni. De belinkelem neked őket!


[link] (bár ez lehet, meg fog szűnni)

[link]

[link]

[link]


Meg van még egy, csak annak most elfelejtettem a nevét, bocsi. :D

2016. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de olyan kéne, amin írni lehet. Egyenlőre még nem akarom őket feltölteni sehova. Csak az el-el tünedező cetlik az agyamra mennek és ezek az oldalak elég rendezettnek tűnnek, hogy mindent rajtuk lehessen tartani. Csak ugye a nyelvkülönbség... :D
2016. nov. 15. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De... a Microsoft Word(vagy ha esetleg Linux-ot használsz, akkor a Libre Office-os megfelelője) miért nem jó neked? Jegyzeteket meg írd txt-be, és ezeket a fájlokat rakd bele egy mappába. Ez így elég rendezett, nem?
2016. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem... A Word miért nem jó?
2016. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, nos... A helyzet az, hogy több helyen írogatok, otthon, (mivel a munkám elég szabad beosztású és gyakran vannak üres idők, mikor csak ott kell lennem vész esetére) munkahelyen, stb... És mondjuk úgy, nem egyszer jártam már rosszul pendriv-val vagy számítógéppel. Volt, hogy egy vírus miatt elveszett a már megírt sok-sok oldal fele, mert a biztonsági mentésként pendrive-ra mentett file sak annyit tartalmazott. És sokszor már a szemem keresztbe áll, hogy mi hova van mentve, gépre, pedrive-ra, melyik a friseb, mindet frissíteni, stb. Ezért is akartam online használhatót. Az sem teljesen biztos, az igaz, de még mindig jobb, mint az a katyvasz, ami nálam a mentéseknél, biztonsági mentéseknél van :D
2016. nov. 15. 13:32
 6/11 RoseTyler ***** válasza:

Tudod, ami egy online alkalmazásban elszáll (bőven megesik az ilyesmi), azt sokszor lehetetlen visszaszerezni. Nem úgy, mint pl. a törölt fájlokat a gépről. Ehhez képest, ha kialakítasz magadnak egy jó kis rendszert a mentésre, akkor nagyon extra szerencsétlenség kell érjen, hogy elveszítsd a fontos fájljaidat, vagy a tartalmukat.


Én pl. csak Wordben írok. Kb minden leírt mondat után nyomok automatikusan egy mentést. A Ctrl+s már lassan olyan nálam, mint a levegővétel: észre sem veszem, csak csinálom. Ezen kívül egy történethez egy (max. kettő) fájlba szoktam külön jegyzetelni, amiből időnként elteszek egy-egy másolatot dátummal (mindig azonos formátumban) a fájlnévben egy külön mappába.

Ezen kívül minden fontos fájlom bármi jelentősebb módosítás után azonnal megy a telefonomra az SD kártyára (vagyis mindig nálam vannak a fájljaim, bárhol meg tudom nyitni őket), meg kicsit ritkábban a külső vinyómra is (ebből kettő is van, most mindkettőn rajta vannak ugyanazok a word doksik). Ha útközben kezdek el jegyzetelni, azt meg a mobilomon a ColorNote-ban szoktam, mert ez meg szinkronizálja magát online, vagyis elvileg mindenem megmarad benne, ha a telefonommal történne valami. Otthon ezeket a történetes jegyzeteket át szoktam írni a helyükre, olyan mezei módszerrel, hogy nézem a telefonon és írom a Wordbe. :) (Lehetne másolgatni is a fájlokat, de így legalább rögtön rendbeteszem és nem gyűlik a sok teendő.) Ugyanígy, ha nem a gépen van a legfrissebb verziója valamelyik fájlnak, akkor írok egy felkiáltójelet a fájlnév elejére, és otthon összefésülöm az eredeti fájllal a gépen, hogy ott mindig a legfrissebb verzió legyen.


Arra a problémára meg, hogy melyik fájlod a frissebb, tökéletes megoldás, ha megnézed a fájl utolsó módosításának a dátumát. A fájlkezelőkben át tudod rendezni utolsó módosítás dátuma szerint a fájlokat, ebből rögtön látod, mihez nyúltál hozzá utoljára.


Én még pdf-et is szoktam csinálni a word fájlokból és azokat is elteszem bizonyos időközönként. Meg ezeket a telefonon is jobb visszaolvasni (ha csak azt akarom), és nem esik meg olyan, hogy véletlenül beleszerkesztek.


Ja, és persze a telefon usb kábele alap dolog a táskámban. :D

Ezen kívül vírusos, megbízhatatlan gépen nem írok, és nem is csatlakoztatok ilyenre semmilyen írható adathordozómat. Ilyenen max a gmail-be írok, és ott mentem piszkozatként.


Remélem, tudsz ebből valami ihletet meríteni a problémád megoldásához. :D Mert egy online szolgáltatásra bízni magad, ha félsz az adatvesztéstől, nem a legjobb ötlet. Viszont ugye igényel egy kis erőfeszítést a dolog, hogy kialakítsd a számodra hatékonyan működő rendszert.

2016. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondhatjuk, hogy több éves gyakorlattal rendelkezem, kb 10 éve kezdtem először az első "művemet", ha szabad így fogalmaznom :D

Az még a legegyszerűbb módszerrel készült, toll és füzet, majd később begépeltem (ami egy géphalál miatt elveszett, akkoriban még mifelénk nem volt gyakori a pendrive, csak a floppy, de azt meg mindig lenyúlták tesómék, hogy ilyen-olyan meseképeket tegyenek rá). Az abból a szempontból volt veszett fejsze nyele, hogy ha nagyobb rész nem tetszett és újraírtam, akkor fél oldalas lehúzás, újraírás, stb, egy idő után már átláthatatlan volt. Utána jött a rögtön gépre. De azt meg nem találtam biztosnak (a korábbi géphalál emléke lebegett előttem), így vettem pendrive-ot. Akkor jött a gépre, pendrive-ra mentés. Volt olyan, hogy pár hónap kimaradt, amolyan ihlettelenségi időszak, utána újrakezdtem, és pl 10 oldal után jutott eszembe, hogy én ezelőtt a pendrive-ra mentettem a legutolsó verziót és nem frissítettem a gépit, így volt két teljesen különálló verzió az ikszedik fejezet után. Aztán jött a C meghajtó, D meghajtó, pendrive-ra mentés. Az állandó frissítésektől agyvérzést kaptam, hogy 2 sor után is végig kell venni mindent. Én nagy ész, kitaláltam, hogy akkor csak a pendrive-on írom, és x időközönként csinálok egy mentést gépre is. Akkor volt egy nagy ihletözön, elég jól haladtam, az egyik biztonsági menték kimaradt. A céges gépről meg vagy összeszedtem valamit, vagy csak akkor adta fel a pendrive, de mikor másnap otthon folytattam volna, a pendrive kinyiffant, nem ismerte fel egyik gépem se, mindenáron formázni akarta, így sok-sok oldal elveszett. Ezért is gondoltam online megoldásra, mert akkor a pendrive-ot sem kell pakolgatni, meg az össze-vissza frissítés, másolás is kiiktatható. Legalábbis reméltem. Lehet az lenne a tuti, ha visszaszoknék a füzet-toll módira :D

2016. nov. 15. 17:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, én ugyan nem írok tíz éve, de gépen írok, és teljesen nyugodt vagyok. Tudod, miért? Az írásom a D meghajtón található, így ha software-esen van gond, akkor a C-ről leszedem a windows-t, és újrarakom, a D-n, ugyanúgy ott lesz a cucc. Ha hardweres-en történik valami, akkor kiveszem a winyót a gépből és beleteszem az újba. Oké, mondhatod, hogy na de mi van akkor, ha a winchester száll el? Nos, mielőtt írni kezdek, mindig bedugom a pendrive-omat, és az írás mindig azzal végződik, hogy az egész írós mappát áthúzom a pendrive-ra. Csak rá kell klikkelnem a copy and replace-ra, és pár másodperccel később frissült is a pendrive-os verzió. Végezetül kihúzom a pendrive-ot, és a helyére teszem... ja még annyit, hogy ez a pendrive csak erre a célra van fenntartva, soha nem teszek rá semmi mást. A vírusoktól szintén nem félek, naprakész Avast-ot használok, eddig még sose kaptam be vírust.
2016. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt a módszert használom jelenleg. Csak mint írtam fentebb, nekem már minden marhaság összejött :D Gondoltam kipróbálok egy online író szoftvert, de magyarral nem találkoztam. Egy angol nyelvűn kezdtem el most próbálkozni, de hát persze az sem volt fülig tejföl. Elkezdte nekem lefordítani, ami azt jelenti, hogy azokat a szavakat, ami megvan angol nyelvben is, átírta "magyarra". Csak egy órám ment el rá, míg átböngésztem és kijavítottam, bár néhol nagy volt a zavar, hogy mi a túró is volt ez!? :D Szóval úgy fest maradok a jól bevált módszereknél. (Amúgy még annyi bajom van a pendrive-al, hogy kellően szétszórt vagyok ahhoz, hogy gyakran otthon felejtsem, miután kihúztam a gépből írás után. Szóval igazából a legfőbb bajom az, hogy feledékeny vagyok, a legtöbb galiba ebből adódott :D) Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. nov. 15. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Google Drive-ban létrehozol dokumentumot, és bárhonnan írhatod.
2016. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!