Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eltudná nekem valaki mondani...

Eltudná nekem valaki mondani a Vadkacsa tartalmát röviden?

Figyelt kérdés

Henrik Ibsen - Vadkacsa című tartalma érdekelne, de a lehető legrövidebben és úgy, hogy a lényeg benne legyen.

Előre is köszönöm.



2016. jún. 18. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csávó, Gregers meg az apja, akinek nem emlékszem a nevére. Az apa volt üzlettársa, aki elvitt egy balhét, ezért tönkrement, most a fiával, az unokájával és a menyével lakik egy padláson. A fia, Hjlamar elvileg fényképész, de mindent a felesége csinál helyette, és közben azt hiszi magáról, hogy feltaláló, de konkrétan semmit nem csinált még. Az apjával a padláson tartanak egy csomó nyulat meg csirkét, amire "vadászni" szoktak. A Gregers összebalhézok az apjával és a Hjlamar kiadó szobájába költözik, merthogy ők amúgy barátok. Hjlamar feleségéről kiderül, hogy Gregers apjának szeretője volt, és a gyerekük is az öregé. Ezt a Gregers elmondja Hjlamarnak, hogy "rendbehozhassa a házasságát", de ő ahelyett, hogy hálás lenne neki, válni akar, és megutálja a kislányt is. A kislánynak van egy vadkacsája a padláson, amit nagyon imád, és Gregers azt mondja neki, hogy lője le az apja iránti szeretete jeleként. A kislány bemegy a padlásra és a vadkacsa helyett magát öli meg. A végén pedig kibékülnek a szülők. Az irodalom tanárom szerint ez az egész az "élethazugságról" szól, vagyis, hogy hamis ábrándokba ringatják magukat, de szerintem pusztán egy Gregers nevű pszichopatáról szól, aki szórakozásból tönkretesti mások életét, pedig ő "csak segíteni akart".
2016. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem is ugyanezt mondta a Tanárnőm. :)
2016. jún. 18. 22:58
 3/3 Bazsi2018 válasza:
100%

Szia!

Egyébként a

[link]

Oldalon megtalálod ezt, ha más kéne, beírhatod, hogy (pl) A vadkacsa röviden .

Sok oldal van amin jól leírják!

Mek.oszk.hu, vagy ez a G-portal, stb

...

Sok szerencsét a továbbiakban!!!

2019. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!