Melyik a kedvenc tudományos-ismeretterjesztő könyvetek?
Lehet kifejezetten szakembereknek íródott is. Némi
indokolást sem vennék zokon!
Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 10:41
1/6 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mennyire lehet „ismeretterjesztőnek" mondani, de nekem a kedvencem Euklidéstől az Elemek. Matematikai (és főként geometriai) összefoglaló az ókorból. Igazából csak szeretem az ókori irodalmat és ezt a könyvet nagyon érdekesnek találom.
2016. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Saját kedvencem általános kategóriában Bill Bryson: Majdnem minden rövid története. Tudománytörténeti témájú, lebilincselően sztorizós, és nyolcadikos gyerektől a természettudományok doktoraiig mindenki számára élvezetes.
Azok közül, amelyek kifejezetten egy témára koncentrálnak Neil Shubin: A belső hal, James Gleick: Káosz a kedvenceim. Ezeket olvasva rendszeresen felnyögtem a gyönyörűségtől. És csak azért nem írok ide Dawkins-könyveket (bár az összeset imádom) mert ő térít is.
2016. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 Titusztitusz válasza:
Nekem a "Tudás enciklopédiája" címü kisenciklopédia az abszolút kedvenc, a NOVUM kiadó álltal megjelentetve...Most nem tudom hogy hány kiadása, vagy átdolgozott kiadása van ennek a könyvnek,de nekem a 2003-as kiadás van meg...És nagyon remek összefoglalóját adja a tudomány, és a technika akkori szinvonalának...Történelmi témák terén pedig Kákossy László:"Ré fiai" címü munkája az, ami abszolút etalon a kötet témája kapcsán...Illetve még Galántai József:"Az első világháború" címü munkája, ha meg a kicsit "könnyedebb", stílusu és témáju könyvek közzül említek meg egyet, akkor az a könyv Galántai Zoltán:"Marscsatornák,idegen világok, angyalok,földönkívüliek" címü olvasmányos, és érdekes tudománytörténeti müve, a "Pesti szalon" könyvkiadótol...
2016. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 Titusztitusz válasza:
Bocs:Kákosy...
2016. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Carl Sagan magyarul megjelent könyvei közül: Korok és démonok; Az éden sárkányai; Milliárdok és milliárdok; Broca agya; Elfeledett ősök árnyai. Nagyszerű ismeretterjesztő tudós volt (evolúcióbiológus, csillagász, planetológus), ráadásul szkeptikus, és ateista is. A könyveit ezekben a témákban írta, remek, közérthető stílusban.
Richard Dawkins: A csoda bűvöletében; Isteni téveszme.
2016. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 Titusztitusz válasza:
A magam részéröl megemlíteném még néhány nagyon érdekes, és színvonalas tudományos ismeretterjesztő könyvnek a címét is,hátha valaki kedvet kap még az elolvasásukra...Csak az a gond van velük kissé, hogy a "tudomány világa" az ugye gyorsan bővül-változik,úgyhogy ami ma még naprakész információ, az holnapra már ugye kissé megkopott ismeret...Szóval akkor a régebbi kiadásu könyvek közzül szerintem alapműnek számíthat bizonyos szempontbol pl. Kulin Görgy:"A távcső világa" címü színvonalas könyve, (Nekem az 1980-as kiadás van meg...)a "Gondolat" kiadó gondozásában megjelent "Az élet alapjai" címü szintén igényes, és terjedelmes mű,(Nekem az 1989-es kiadás van meg...)illetve Sklovszkij szovjet csillagász remek és alapos műve a "Csillagok"...(Ez 1981-es kiadás...)Amennyiben elnézzük azt a tényt, hogy ezek a könyvek ugye már nem a "legfrissebb" kutatási eredményeket ismertetik meg az olvasókkal, azért szerintem még a mai napig is érdekes, és lebilincselő tudományos munkákként tarthatóak számon...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!