Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez most valami új divat, hogy...

Ez most valami új divat, hogy egyre többen adnak ki melegekről szóló YA könyveket?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, az most trendi. De ha megnézed, a kamaszok között eljátszani, hogy minimum biszexuálisak is menő. Aztán persze a legtöbbje rájön, hogy nem is azok. De most ez az új emó.
2015. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jézusom hová fajul ez a világ....pedig még csak 20 éves vagyok én is, de nem tudtam erről az új trendről.
2015. dec. 26. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Hol látsz te ilyet kis homofób?

A tizenötmillió hetero központú YA könyv mellett jó ha van 3 melegekről szóló... De komolyan nem tudok 3nál többet felsorolni kapásból.

A YA könyvek hatalmas része arról szól, hogy van egy minden személyiségjegyet nélkülöző, szürke kislány, meg egy valamilyen érzelmileg manipulatív tapló (a "hősszerelmes", akit a pszichológusok bőszen tudnának analizálni)

Hogyhogy hová fajul a világ? Neked az az erkölcsi fertő, hogy több évszázadnyi meghurcolás után a médiában végre elismerik, hogy léteznek melegek, vagy talán az, hogy tinik néha kipróbálják a dolgot egy azonos neművel?

AAaaah a hülyeség úgy tud fájni...

Amúgy meg 20 évesen nem nőttél már ki az ilyen középiskolásokról / középiskolásoknak íródott könyvekből?

2015. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Hála égnek, hogy adnak ki ilyet is!

A meleg fiataloknak is szüksége van rá, hogy olyan történeteket olvashassanak, amivel tudnak azonosulni!

Ahhoz képest, hogy mekkora a melegek aránya a társadalomban, szinte semmi meleg témájú könyv nincs a piacon. Több tucat címet kéne megjelentetniük a több száz heteró könyv mellett évente, hogy arányban legyenek egymással. Ennek ellenére az elmúlt pár évben megjelent összesen csak kb. 5-6 könyv.

2015. dec. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázzuk a dolgokat :) Nekem személy szerint semmi bajom sincs a melegekkel, a leszbikusokkal és a biszexuálisokkal. Ők is ugyanolyan emberek, mint mi vagyunk, soha nem tettem rájuk megjegyzést. A kérdésem nem rossz szándékkal született meg, csupán érdeklődni szerettem volna, mert nyilván vannak olyan emberek, akik jártasabbak ebben a témában. És igen, tényleg jó dolog, hogy vannak olyan írók, akik ebben a témában alkotnak.


Sajnálom, ha úgy jött le a kérdés, mintha rossz, bántó szándék lett volna mögötte. Az pedig, hogy milyen könyveket olvasok, nyilván ízlés kérdése.

2015. dec. 27. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
A "Jézusom, hová fajul ez a világ" adta meg a homofób utórezgést a kérdésnek, de örülök, hogy nem ez a helyzet...
2015. dec. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amerikában már hosszú évek óta íródnak meleg főszereplőkkel ifjúsági könyvek, Magyarországon még csak most kezdik kiadni őket.


Tényleg nincs sok magyar megjelenésű könyv a témában (azonos neműek közti szerelem) ez még nagyon foghíjas jelenleg nálunk. A Könyvmolyképzőnél láttam pár címet, és igazából ennyi...

2015. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!