Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Alap könyveket tudnátok mondani?

Alap könyveket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Ami háborúról, politikáról, vagy fontos dolgokról szól?
2015. nov. 18. 16:52
 1/5 anonim válasza:
Orwell: 1984, Állatfarm
2015. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit tág fogalom de talán ezek érdekelhetnek :


R. Merle : Mesterségem a halál

Rudolf Hößaz auschwitzi koncentrációs tábor parancsnokának fiktív önéletrajza, a holokauszt újszerű, morbid bemutatása


Harriet Beecher Stowe : Tamás bátya kunyhója

A Tamás bátya kunyhója Harriet Beecher Stowe amerikai írónő 1852-ben kiadott rabszolgaság-ellenes regénye, amely „úgy tartozik hozzá az Egyesült Államokhoz, mint Petőfi költészete Magyarországhoz.” Megjelenésekor mély hatást gyakorolt a feketék megítélésére és az Egyesült Államok-beli rabszolgaságra, olyannyira, hogy felerősítette az amerikai polgárháború kirobbanásához vezető szembenállást



Esetleg még Shakespiere Julius Caesar című drámája és a királydrámái amelyek történelmi dolgokról szólnak bár a főhagsúly a drámán van .


Fontos dolog alatt nem tudom mit értesz de az én értelmezésem szerint Platón Newton Darwin Hegel Kant Arisztotelész Euklidész Plutarkhosz Pascal Rousseau Voltaire ... műveik mind nagyon fontosak szóval bátran olvahtasz tőlük is :)

2015. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is az elöttem lévő orwellt tudom ajánlani meg Ken Follettet föleg az évszázad trilogiáját de az összes könyve marha jó
2015. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az Orwell könyveket elolvasom mindenképp. Most Frei Tamás megmentőjét olvasom, de nem tetszik ez a fajta regèny. Lehet elkezdem ezeket.
2015. nov. 24. 07:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Orwell 1984. Elkezdtem, de nem ilyen témára gondoltam. Viszont elképesztően lenyűgöző. Alig bírom letenni, nagyon köszönöm az ajánlást.
2015. nov. 27. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!