Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy könyvet és odaadtam...

Írok egy könyvet és odaadtam a nyelvtan tanáromnak. Szerintetek mennyit számít a véleménye?

Figyelt kérdés
Vettem a bátorságot és odaadtam neki ami eddig megvan belőle vagyis egy és fél füzetnyit. Egy hét múlva visszahozta és mondta hogy fantasztikus, nagyon tetszik neki a stílusom és kiváncsi a folytatásra úgyhogy mindenképp hozzam majd el neki. Megkérdezte h ezt én találtam e ki egyedül meg azt is mondta h srmmikép se dobjam ki. Ma megkérdeztem h lenne e esélye a kiadásra. Azt mondta ha nem olyan lesz a vége mint a mostani könyveknek h ugyanarra a kaptafára épülnek akkor még arra is lenne egy kis esély h egy kis esély h...hát h kiadják. Mit gondoltok? Egyébként 15 éves vagyok és lány.

2015. szept. 28. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem bíznám el magam. Nyelvtan tanár, a nyelvhasználati, helyességi kérdésekben nyilván megbízható. Könyvkiadásban nem tartom valószínűnek, hogy szaktekintély lenne. Megpróbálni nyilván meg lehet, de egy gimis (gondolom az vagy) tanár véleményét biztos sikernek venni elég optimizmus. Nekem egyetemi tanár dícsérte az írásomat angol nyelven, de ettől még egyértelmű, hogy dolgoznom kell bizonyos dolgokon és még akkor sem tuti a siker, mert az írás kreatív dolog. Nincs 100%-os, egyértelműen nyerő válasz. Még sikeres íróknak sem sikerül minden könyve, pl. Ishiguro Kazuo új könyve elég vacak értékeléseket kapott, pont mint az új Ernest Cline regény.
2015. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük, így nem lehet megmondani. Találkoztam már olyan nyelvtantanárral is, aki szerint az erdő gondolati dolog.
2015. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez még mindig jobb, mint az én irodalom/nyelvtan tanárom, akinek odaadtam a novelláimat aztán nem volt hajlandó elolvasni.

Tapasztalatom szerint a gimis tanárok alig kis része konnyít egy kicsit is ahhoz, hogy kéne viselkedni egy kezdő íróval. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy sikerült egy olyan írókörbe bekerülnöm, ahhol tapasztalt és művelt írókkal kerültem össze, akik tudtak adni útmutatást. Persze az utat mindenkinek magának kell kitaposnia.

2015. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azt ne feledd el, hogy lehet, hogy azért nem értenek hozzá, mert nem ez a dolguk. Értem én, hogy annak, aki ír, annak ez a szíve csücske, de a háziorvosomat sem kérem fel a szívműtétemre. Nem azért, mert ő ostoba lenne, de nem erre specializálódott.
2015. szept. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Lehet, hogy tényleg jó. Én azt mondom, ne add fel, írd meg a végéig, aztán meg kell próbálni. Lehet egy két lábon járó tehetség vagy, senki nem tudhatja. Bár úgy tudom elég nehéz kiadni egy könyvet, keveseknek fogadják el, de meg kell próbálni.

J K Rowling 1 éven át küldözgette kiadóknak a Harry Potter könyvét, mire 1 valaki azt mondta hogy kiadja kis példányszámban, aztán mekkora siker lett.. ne add fel, azt majd meglátod, ha nem is jön össze, nem kell kétségbe esni.

2015. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp pozitívum, hogy ennyire tetszik neki, örülj ennek, és meríts belőle erőt a további íráshoz. :) Továbbgondolni egyelőre nem biztos, hogy érdemes, fiatal vagy, és nyilván a vélemény sem elfogulatlan, nagy a valószínűsége, hogy jobban jársz, ha a könyvkiadást, mint kérdést még félreteszed pár évre. A helyedben inkább feltölteném az írást egy blogra, vagy netes írókörben küldözgetném másoknak, hogy véleményezzék. A könyvkiadók átlagosan kb. száz kéziratból egyet fogadnak el kiadásra, de a tizenévesek írásainak esetében ez az arány még rosszabb, talán ezerből, tízezerből egy.


Nem feltétlenül baj ez, csak azt jelzi, hogy a jó íráshoz nagyon-nagyon sok gyakorlatra van szükség: a közhiedelemmel ellentétben a kiadhatóság szempontjából a gyakorlat sokkal többet számít, mint a zsenialitás. (A zsenialitás nem ahhoz kell, hogy kiadják, hanem ahhoz, hogy olyan hatása legyen, hogy pl. száz év múlva kötelező legyen az iskolában.) Persze van ellenpélda is, aki már tizenévesen kiadható szinten ír: a legutóbbi Aranymosás pályázaton pl. egy tizenhét éves lány regénye (is) nyert. Szóval azt mondanám, csatlakozz valamilyen írókörhöz, és töltsd fel az írásod, a kapott reakciókból nagyjából ki fog derülni, hogy az írásod megüti-e a kiadhatóság szintjét.

2015. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!