Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó Stephen King könyvek?

Jó Stephen King könyvek?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg olyat, ami filmben jobb?

Már olvastam ezeket: Ragyogás, Álom Doktor, Joyland

Már láttam ezeket: Ragyogás, Az



2015. jún. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Filmben a Tortúra még nagyon jó lett, igaz a könyvhöz képest van egy kisebb változtatás a filmes verzióban, de nagyrészt hű a történethez. Könyvei közül meg még a Sötét torony sorozat nagyon jó szerintem, de a Cujo, a Carrie és az Állattemető jó könyvek még.
2015. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Carriet olvastam, nem volt rossz.
2015. jún. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A sötét torony c.-t én is el szeretném olvasni. De akkor azt érdemes?

Ja, a Carrie-t már láttam

2015. jún. 6. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem két könyve nagyon tetszett megfilmesítve is: Halálsoron, A remény rabjai. Azt nem mondanám, hogy a filmek jobbak, de szinte egyenértékűek a könyvekkel. Amiket még láttam, mind csalódást okozott, végig sem néztem őket: Christine, Borzalmak városa, A búra alatt (ez sorozat, de nagyon eltér a forgatókönyv az eredeti könyvtől.)

Egyébként nekem a következők tetszettek a legjobban: Kedvencek temetője, Ragyogás, A búra alatt, 11/22/63, A remény rabjai, Halálsoron, Borzalmak városa, Rémkoppantók, A köd, Tűzgyújtó.

2015. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 11/22/63 és a Tűzgyújtó érdekel :) érdemes őket elolvasni? Az első igazából miről szól?
2015. jún. 6. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Filmekből én is a Halálsoront és A remény rabjait ajánlom. Könyvekből: Állattemető, A remény rabjai, A jó tanuló, Carrie, 11/22/63.

Az 11/22/63 a kor hangulatát írja le nagyon jól, és igazából elég sok benne a politika, de ettől még nagyon élvezhető.

2015. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SPOILER!!


11/22/63: Időutazásos történet. A főszereplő összeismerkedik egy illetővel, akiről kiderül, hogy a büféje hátsó helyiségében talált egy időkaput. Ráveszi a főszereplőt, hogy menjen vissza az időben, és akadályozza meg a Kennedy- gyilkosságot. (Ő már nem tud, mert végstádiumú rákos beteg, ha jól emlékszem). Mivel mindketten azt gondolják, hogy így Amerika sokkal jobb irányba indult volna (mármint, ha nem történik meg a gyilkosság) a főszereplő beleegyezik. Erről szól a könyv. Igazi letehetetlen, nagyon izgalmas, fordulatos, a végén hatalmas csattanóval. Szerintem az egyik legjobban megírt King- könyv, mindenképpen érdemes elolvasni.

2015. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez a kérdés teljesen olyan mintha én tettem volna fel. :D ugyanezeket olvastam (+Carrie, Cujo) és ugyanezeket láttam filmen. A sötét torony c.-t én is el szeretném olvasni már régóta.. :D na mindegy.. :D amúgy a Mr. Mercedes-ről elég sok jót hallottam. :) A Cujo-t is érdemes elolvasni. Ha nem csak Stephen-t szereted, akkor tudnám ajánlani Dan Wells regényeit is. :) Főleg a Nem vagyok sorozatgyilkos trilógiát. Fantasztikusra sikerült. De attól még suerintem Stephen King a legjobb a "szakmában" :D remélem segítettem. :)
2016. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#8 vagyok. Még annyit, hogy a 11/22/63 címűt én is el szeretném olvasni, és már a Tűzgyújtót is nézegettem. :D

Azóta olvastad már valamelyiket?

2016. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!