Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért olyan lassan adják ki...

Miért olyan lassan adják ki ezeket a képregényeket? (alább)

Figyelt kérdés

Gondolok például a Lucky Luke, az Asterix és a Tintin-sorozatokra meg a többire is. A Tintint legutóbb 2011-ben adták ki és azóta sem jött új képregény. Az Asterixet meg úgy adták ki, hogy a 17-dik kötet után a 35-dik jött ki, ami teljesen új sztori. A Lucky Luke meg nem tudom hol tart most, mert összezavarodtam. Az Usagi Yojimbo meg félévente jelenik meg a könyvesboltokban. A Hetaliát meg nem tudom miért nem akarják folytatni. Annyit tudok, hogy gondok vannak a kiadóval vagy a szerződéssel. De ezt a problémát szerintem meg lehetne oldani.

Angliában például az One Piece első három kötetét az egyik kiadó adta ki angolul, később egy másik vette át valami okból. Ezt minálunk is megoldható lenne, ha a Fumax nem adja ki tovább.



2015. máj. 30. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát erre sajnos elég egyszerű a válasz. Anglia egy jóval nagyobb ország, nem beszélve arról, hogy az ott kiadott képregényeket esetleg más angolszász országban is meg tudják venni ill. azok is, akik angolul tudnak valamennyire, de nem angol anyanyelvű országban élnek. A nagyobb országoknak könnyebb szerződést kötniük külföldi kiadókkal, míg egy 10 milliósnak elég nehéz...jóval kevesebb példányban jelennek meg a képregények...ha netán egy sorozat mondjuk nem váltaná be a hozzá fűzött reményeket...akkor lehet, hogy a magyar kiadó csődbe megy, arról nem is szólva, hogy a külföldi cég, akitől a licencet veszik, ha nem folytatódik a sorozat, presztízs-veszteség miatt lehet nem köt többé szerződést magyar céggel...

Azért jelennek meg ilyen ritkán az általad felsorolt képregények, mert kb. ennyi a fizetőképes kereslet rá. A kiadók ennyi kiadványt tudnak előre meghitelezni, a vevők meg évi X kiadvány tudnak megvásárolni...mondjuk Lucky Luke-ból 2-őt.

A Tintinnél úgy tudom, hogy a külföldi jogtulaj megemelte nagyon a jogdíjat...így vagy árat kellett volna emelni, ami ugye vásárlók elvesztéséhez vezetett volna....ha tovább folytatódik a sorozat...de még az sem biztos, ha árat emelnek, akkor lett volna annyi vevő az új albumokra...ami elég a sorozat életben tartásához.

Átvenni, lehet átveheti más cég is a kiadást...de, ha az egyik már befürdött valamely cím kiadásával, elég kevés a valószínűsége ennek...


Lucky Luke-ről itt találsz infót:

[link]

2015. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a pontosan megfogalmazott választ! :) Így már mindent értek
2015. máj. 31. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!