Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok jó könyveket ajánlani?...

NeymarjrLau kérdése:

Tudtok jó könyveket ajánlani? 13/L

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könyveket szeretnél? Miket szeretsz? Mik tetszettek eddig?
2015. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tolkient imádom, a kedvencem A Szent Johanna Gimi, más lányregényt nem nagyon olvastam, akkor Percy Jackson, Rémségek cirkusza, ilyesmik..:)
2015. máj. 25. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én vagyok a te embered. :D Darren Shan szerintem is jó, a démonos könyveit tudom ajánlani, de csak akkor, ha nem félsz nagyon. Én pont most fejeztem be a másod könyvét a Város-sorozatból, az is jó, bár ott meg van egy kicsi (nagyon-nagyon kicsi) szex, meg az elvileg "felnőttebb", szóval attól függ, mennyire érzed magad érettnek rá.

Ha tudsz angolul, akkor Garth Nix biztos tetszeni fog, sajnos nem fordították le magyarra a könyveit, pedig az Old Kingdom könyvek nagyon jók.

A legtöbben szeretik Brandon Sandersont is, én eddig az első két Ködszerzet könyvet olvastam. Vannak benne elég sötét részek, de annyira nem durva szerintem.

Scott Lynch-től a Locke Lamora hazugságai is baromi jó, bár nekem a folytatása nem tetszett, de az alső könyvet jó szívvel tudom ajánlani.

Jonathan Stroud is jó, a Bratimaeus-sorozatot olvastam.

Ha szereted a történelmi regényeket, akkor ajánlom Conn Igulden A hódító-sorozatát, ez Dzsingisz kán életéről szól.

Én Neil Gaimant is nagyon szeretem, neki leginkább urban fantasy könyvei vannak (Amerikai istenek, Sosehol, Anansi fiúk) a felnőtt könyvei között, de a Csillagpor pl. nem az, hanem "sima" fantasy. Meg Terry Pratchettel van egy közös könyvük, az Elveszett próféciák, ami szerintem nagyon-nagyon vicces.


Majd írd meg, ha valamelyik megtetszett. :)

2015. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél és tuti, hogy belekezdek valamelyikbe!!:):)
2015. máj. 25. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Van még az Egy zizi naplója vagy a Neveletlen hercegnő naplója...
2015. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Harry Potter

Christopher Paolini-Eragon(ez hasonlít a Gyűrűk Urához)

E.J.Allibis-Az élet lángja

Melissa Marr-Veszélyes játék

Julie Kawaga-Vaskirály(az utóbbi kettő tündértörténet,de nagyon jók,kicsit sem gyerekesek)

Maggie Stiefvater-Mercy Falls farkasai(bár ez nem igazán olyan,de nagyon jó

És most tervezem:Benina-Bíborhajú

Remélem tudtam segíteni:)

2015. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, és igen tudtál!!:) A kőszívű ember fiai nem nagyon köt le, de így már lesz bőven mit olvasnom!:DD
2015. máj. 26. 18:52
 8/9 anonim válasza:
66%

Szia!

Én a Szent Johannához hasonlókat tudok csak mondani:

Hűvösvölgyi suli 1.,2.,3.,4.,5.

Hűvösvölgyi gimnázium B épület 1.,2.

Remélem, tudtam segíteni.

2015. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudtál!! Nagyon szépen köszönöm!! :)
2015. jún. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!