Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvet írok, írónak...

Herika04 kérdése:

Egy könyvet írok, írónak készülök. Nem tudom mi legyen a folytatás? Negatív válaszokat kerülöm. Eddig ennyi van meg (lent) :

Figyelt kérdés

Az én életem


Szemem színe: zöld

Hajam színe: fekete

Kedvenc tantárgy: latin és tesi

Kedvenc állat: Hó párduc

Kedvenc szín: zöld

Korom: 16

Sziasztok. Én Jázmin vagyok, Farkas Jázmin. Ebben a naplóban, amit én vezetek, leírom nektek életem történetét. Nem a születésemtől, hanem a gimnáziumos koromtól fogom kezdeni.

Gimibe járok, sokat tanulok, nem könnyű. Viszont bírom, a kötelező nyelvek: angol-német. Az angol könnyebb.

Bemutatnám a Családot: Farkas Éva (anya), Farkas Csaba (apa), Farkas Enikő (Pikachu, na, jó csak ez a beceneve, amúgy húgi), Farkas Jázmin (én).

Szóval, mi így négyen élünk a házunkban (kertes ház). Anya egy boltban dolgozik, így minden nap hoz valami finomságot, apa ügyvéd, szóval, amikor vitázunk, mindig ő nyer, gyakorlott.



2015. máj. 21. 19:13
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem bántani szeretnélek, de ez egy bemutatkozás, mi köze egy történethez, könyvhöz??

Értem, hogy magadról szeretnél (gimis éveidről) írni, de nem így kezdünk egy könyvet. :D Olvass először sokat, nézd meg hogyan is vágnak bele. Egy könyvben nem szokás ilyen felsorolás, köszönés stb. hanem kidolgozott, színes mondatok. Tanulj még, olvass könyveket, regényeket. Versekkel, filmekkel is bővítheted hozzá a szókincsed. Amit eddig mutattál, senki nem venné meg a könyvet, kezdd úgy, hogy érdekes is legyen. Ha pedig tényleg foglalkoztat a dolog, érdemes lenne keresned segítséget. (nyilván profitól)

Ezt ne folytasd, kezdj valami újat, színesebbet. Sok sikert!

2015. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt a témát már egymilliószor megírták különböző formában. Kezdésnek/gyakorlásnak nem rossz (sose rossz semmi gyakorlásnak), de fantáziadúsabb kéne, ha valóban ezt akarod választani.

Ja, és valószínűleg nem fogsz tudni belőle megélni. Magyarországon, magyarul tuti nem.

Többet kellene olvasnod, mert gazdagabb szókincsre lesz szükséged. És kulturált kritikát mindig fogadni kell, legyen az akár negatív, akár pozitív.


Üdv.

2015. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy " kerülöd a negatív válaszokat", de gondolkodj el a következőkön:


1. Leírtál 13 sort és már nincs további ötleted. Szerinted így érdemes vagy lehet könyvet írni?

2. Ne akarj írni egy új SZJG-t, mert senki nem lesz rá kíváncsi, ráadásul mindenki az eredeti művel fogja összehasonlítani.

3. Rosszul használod a magyar nyelvet, érthetetlenek a mondataid. Ahhoz, hogy író légy először olvasni kéne. Sokat.

4. Ha nem bírod a kritikát, akkor ne akarj író lenni, mert nagyon sok negatív bírálatot fogsz még kapni és ha ezt nem tudod elviselni, akkor örökös kínlódás lesz az életed.

2015. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de eddig még nem írtál semmit, és már nem tudod, mi legyen a folytatás? Akkor mit tudsz eddig? A saját neved? Az elég kevés lesz egy könyvhöz.


Én értem, hogy minden tini a gimiről akar írni, mert van egy ilyen sikerkönyv, illetve csak ezt ismerik, de tudsz valami újat mutatni?

Életed történetét fogod megírni, ami 14 évesen kezdődik és 16 éves korodig tart? 2 év az életed története? Azt hiszem, nem túl sok dolog történt még veled ennyi idő alatt.

Fogadd meg az előző tanácsokat, mert ha valóban írónak készülsz, ez így nem lesz jó. Ez nem könyv, hanem önéletrajz, és annak sem jó. Még ebben a pár, mondatnak sem nevezhető szóláncolatban is vannak bőven hibák.


Találj ki előbb egy történetet, és olvass el sok könyvet, hogy mások hogyan adják elő, amit szeretnének.

2015. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, elhiszem, hogy tetszett a SzJG, de nem kell megírni még egyszer. Mert eléggé gyenge utánzatnak tűnik. Könyvhöz nem kell bemutatkozás, oké, Laura csinált, mert ötletesnek tartotta, de aztán, miután az összes 12 éves tinilány által írt gimis blogon ugyanígy van, nem valami egyedi. Egy kétszázötmillárdhatszázhuszonötödik ugyanilyen könyvre nincs szükség. Ráadásul gyanítom, hogy 16-nál jóval fiatalabb vagy, úgyhogy nem tudnád hitelesen megírni a főszereplőd gondolataid. Azt javaslom, nőj fel, és próbálkozz újra.


Nem bántásból, mondtam, tényleg.

2015. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tucat,sablon és tudom is én. Magadnak meg a barátaidnak,ha érdekli őket írhatsz,de ez a téma annyira ki van tárgyalva vagy ,hogy fogalmazzak,hogy nem igazán fog senkit se érdekelni egy SZJG kettő. Oké,biztos most olvastad el,nagyon tetszett,de ettől még ne hidd,hogy fog ez menni ,ha már most nem megy.
2015. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
51%

ez egy bemutatkozás nem egy történet kezdete


és légyszi ne egy SZJG másolatot csinálj mert abból már sok van és így nem a saját fantáziád mutatod meg hanem Leiner Lauráét



de ha még egy kicsit átvariálod akkor jó lesz pl ne a gimitől írd az életét hanem egyetem elejétől mert azis fontos időszak, mondjuk az is igaz h nem mindenki megy egyetemre

2015. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7, aztán te is ostoba vagy. Attól, hogy egyetemről írna, még ugyanolyan sablon, és különben is a kérdező 10-12 körüli lehet, még a gimiről sem tudna hitelesen írni, nemhogy egyetemről.


Amúgy kérdező, már a cím is egy nagy nagy sablon. Az összes tinip*csablogon kb. ilyen címek vannak: Az én életem, az én történetem, XY története, XY kalandos élete, XY különleges élete. Soroljam még?

2015. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!