Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismer valaki olyan könyvet...

Ismer valaki olyan könyvet ami valamilyen elképzelésről szól ami lehetséges lesz a jövőben, esetleg tényekkel alátámasztva?

Figyelt kérdés
Bármilyen orvostudományi, vagy technikai fejlesztés! A sci-fi filmekben látható jövőbeli gépezetek pl. oculus rift,(ami már nem jövőbeli) vagy zombie apokalipszis de ennél komolyabb témák/elmélkedések is érdekelnek.

2015. máj. 19. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el Ray Kurzweil 'A szingularitás küszöbén' c. könyvét, nagyjából erről szól.
2015. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Érdekesnek néz ki, köszönöm! :) Biztos, hogy elolvasom.

Am kifelejtettem, hogy a robotika és a japán fejlesztések is nagyon érdekelnek. Szóval ha ismer valaki az eddig felsorolt tulajdonságok bármyelyikével egyezőt, írjon.

2015. máj. 20. 00:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Asimov művei, Stanislaw Lem könyvei meg úgy általában bármilyen sci-fi
2015. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Asimov, Lem és a többi klasszikus jók, de túlhaladottak. Ha a jelenlegi technológiai és társadalmi jelenségek vizsgálata érdekel, akkor kortárs szerzőktől kell olvasni, mint Paolo Bacigalupi, Cory Doctorow, Kim Stanley Robinson, Robert J. Sawyer, Charles Stross, Margaret Atwood és a többiek. A felsorolt szerzők mindegyike a jelenre és nem a múlt század közepére épülő jövőképekkel dolgozik, a a jelenlegi helyzet már létező és jövőben várható problémáit mutatja be és/vagy igyekszik választ találni rájuk, ilyen szempontból sokkal relevánsabbak, mint klasszikus sci-fi írók.
2015. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért a túlhaladott erős kifejezés, valóban vannak olyan mű eik, ahol elszaladt velük a ló, de rengeteg olyan kütyü is van bennük, ami azóta már létezik, vagy sejthető, hogy létezni fog... Ha robotika, apokalipszis stb, akkor pedig egyértelműen Asimov a válasz.
2015. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A társadalmi, emberi, pszichológiai, filozófiai kérdések érdekesek náluk, de technológiai szinten a saját koruk gyermekei, ez ellen nincs mit tenni. Persze, vannak olyan dolgok, amiket eltaláltak, de a mikrofilmeken, lyukkártyás számítógépeken és a "varázslatos" pozitronagyon nem tudtak túllépni, a technológia viszont nagyon más irányba fejlődött azóta, az olyan kérdésekről nem is beszélve, mint mondjuk a globális felmelegedés problémája, a hétköznapi genetika/biotechnológia, vagy a modern számítástechnika, aminek a hatvanas-hetvenes években gyakorlatilag nyoma sem volt.


Nem véletlen, hogy William Gibson és társai annak idején bedobták a cyberpunk jövőképét, gyakorlatilag válaszként a korábbi generáció történeteire, de azóta mi már tudjuk, hogy az sem jött be, és jelenleg például Stross, Bacigalupi és Robinson jövőképei azok, amik ijesztően reálisnak tűnnek. Aztán simán lehet, hogy tíz év múlva ugyanúgy nézünk ezekre is, mint ma a Neurománcra, de az biztos, hogy ha valaki a jelen jövőjéről akar olvasni és nem valamiféle "paleofuture" regényt keres, akkor Asimov, Lem és a többiek már nem aktuálisak.


Mondom ezt úgy, hogy természetesen ők is a kedvenc íróim között vannak, nagyon szeretem a regényeiket és ha valaki csak úgy általában sci-fit akar olvasni, az elsők között ajánlom őket.

2015. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!