Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyv érdekes lehet attól...

Egy könyv érdekes lehet attól még, hogy az hol múlt időben, hol jelenidőben íródik?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 16:27
 1/2 A kérdező kommentje:

Itt egy példa szöveg, ilyenre gondolok.

,, Nem állítottam ébresztőt este, mielőtt készültem lefeküdni. Teljesen kiment a fejemből, mostanában ilyen az lényegtelen dolgokat képtelen vagyok észben tartani. Könyvespolcom tetején pihenő digitális órám neon piros színnel nyolc óra harminchét percet jelzett."

2015. ápr. 27. 16:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt csak annyiról van szó, hogy ami korábban történti, azt is megemlíted. Ettől nem íródik múltidőben. C De hát ez beszédben is így van, nem? Ez abszolút nem extra dolog.

Ettől még lehet tucat tini nyál történet is, amiben aztán egy szemernyi érdekesség sincs. Ez semmit nem ad hozzá a történethez.

2015. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!