Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok könyveket ajánlani?...

Tudnátok könyveket ajánlani? ( Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok esetleg jó könyveket ajánlani? Dráma, Fantasy, Scifi, Szép irodalom, stb. A lényeg az lenne, hogy ne valamilyen primitív dologról szóljon, szeretem az olyan műveket, melyeknek mondanivalójuk van, például egy társadalmi problémát feszeget burkoltan, az életről szól, lehet hasonló az Ember tragédiájához. A lényeg: tanuljak belőle, közelebb kerüljek a világ megértéséhez. Ezotéria és hasonló dolgok annyira nem foglalkoztatnak. Nagyon tetszett például a Frankenstein, Wether szerelme és halála Goethetől, hasonló könyvek is jöhetnek.

Előre is köszönöm a válaszokat! 17/F



2015. márc. 8. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok túl nagy sci-fi rajongó, de Stephenie Meyer Burok című könyve nagyon tetszett, 3-szor olvastam el, szóval nagyon tudom ajánlani. :)
2015. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Burok valóban nagyon jó könyv, és még el is gondolkodtató, én még Neil Gaiman könyveit is tudnám még ajánlani, például a Sosehol, Amerikai istenek és a Csillagpor is jó (A film annyira nem adja vissza a könyvet, túlságosan el lett viccelve).
2015. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Valaki elárulná, hogy miért is lettem lepontozva? Ennyire utáljátok azt a könyvet? :)


Első voltam.

2015. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Márciuska ***** válasza:
64%

Az én egyik kedvencem Orson Scott Cardtól a Múltfigyelők. Időutazós könyv, de nagyon elgondolkodtató, társadalom- és valláskritika is, és nagyon érdekes témákat feszeget. Szerintem megéri elolvasni.

Egyéb ötleteim:

- Selma Lagerlöf: A halál kocsisa

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- George Orwell: Állatfarm

- Robert Merle: Állati elmék

- Linda Sue Park: Min mester inasa

- Steve Berry: A harmadik titok

- Theodore Sturgeon: Több mint emberi

- Jostein Gaarder: A narancsos lány

- N. H. Kleinbaum: Holt költők társasága

- Kathryn Stockett: A segítség

Továbbá ajánlom Paulo Coleho könyveit is. És érdemes kipróbálni valamit Isaac Asimovtól.

2015. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden korosztálynak ajánlom a "Gubancrom" c. könyvet Jeanette Winterson - tól, illetve Janne Teller: "Semmi" című könyvét, úgyszintén mindenkinek. Az első egy sci-fi, a másodikat viszont nem olvastam, de a családomban rajtam kívül mindenki, és a 14 éves bátyám véleménye egyezik a 44 éves anyukáméval: Ezt nem lehet letenni.
2015. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólasokat. Lesz mit olvasnom! :)
2015. márc. 9. 18:10
 7/10 anonim válasza:
Amit ajánlani tudok az az előttem is említett Janne Teller - Semmi, valamint Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe, Orwell - 1984, Lee - Ne bántsátok a feketerigót!
2015. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dmitry Glukhovsky - Metro 2033

Nagyon jó könyv, én eddig 2-szer olvastam el pedig csak másfél éve van meg.

2015. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ezt: hesse - sziddhárta
2015. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vámpírnaplók6269 ***** válasza:
sherry gamon-port fare sorozat
2015. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!