Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok rejtélyes, jó és...

Ajánlanátok rejtélyes, jó és csavaros történetű könyveket?

Figyelt kérdés
Főleg krimik érdekelnének amik végig fenntartják az olvasó érdeklődését és nem annyira kiszámítható.Pl.: A viharsziget szerintem zseniális volt és ehhez hasonló könyveket várok.Amúgy ha van valami nagyon jó könyv amit szerintetek érdemes elolvasni de nem ebbe a műfajba tartozik írjátok aztis mert nem vagyok túl jártas a könyvekben. Előre is köszi :D

2015. jan. 11. 23:27
 1/9 anonim válasza:
Agatha Christie könyvek többsége krimi. Pl. A titokzatos kk vonat. Szerintem ezt elolvashatod vagy a többi Poirot könyvet :)
2015. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dean R. Koontz könyvek.
2015. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Umberto Eco: A rózsa neve


Nem könnyed olvasmány, de krimi a javából. Hátha tetszene. :)

2015. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
AMERIKAI DESPERADO
2015. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Angyalok és démonok Brown Dan,Zérókód Follett Ken
2015. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jó könyveknek tűnnek utánajárok mindegyiknek . Amúgy jöhetnek még könyvek :D
2015. jan. 12. 21:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Robert Merle: Csikóéveink és a folytatása, ez kb. nyolc kötet. A XVI. század második fele és a XVII. század első fele, francia történelem, regénybe ágyazva. Nem nagyon értem, miért nem jutott még eszébe senkinek sem, hogy egy sorozat forgatókönyvét megírja belőle. Annyira izgalmas és csatáktól szerelmi szálakig minden benne van, jobb lenne, mint a Szulejmán.
2015. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem 8, hanem 13 kötet. "Történelmi regénysorozat. Az összesen 13 kötetből álló Francia históriák sorozat 1977-2003 között született. Merle a vallásháborúval (1547) kezdődően tárgyalja a francia történelem 16. századi eseményeit, amelyet a reneszánsz Siorac-család életén keresztül, I. Ferenc uralkodásától XIV. Lajos trónra lépéséig (1661) mutat be.

1977: Francia história (Fortune de France)

1979: Csikóéveink (En nos vertes années)

1980: Jó városunk, Párizs (Paris ma bonne ville)

1982: Íme, a király! (Le prince que voilà)

1983: Szenvedélyes szeretet (La violente amour)

1985: A pirkadat (La Pique du jour)

1991: Libben a szoknya (La volte des vertugadins)

1993: A gyermekkirály (L’Enfant-Roi)

1995: Az élet rózsái (Les Roses de la vie)

1997: Liliom és bíbor (Le Lys et la Pourpre)

1999: Veszedelem és dicsőség (La Gloire et les Périls)

2001: Ármány és cselszövés (Complots et Cabales)

2003: Pallos és szerelem (Le glaive et les amours) (Jean Giono Nagydíj 2003)". [link]

2015. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Történelmi regényekért annyira nem vagyok oda,pont a francia történelem amit legjobban ki nem állhatok de azért köszönöm utána járok a kritikáknak hátha megtetszik :D
2015. jan. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!