Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet tudni valamit a Bakacsin...

Lehet tudni valamit a Bakacsinerdő népének történetéről? (Gyűrűk Ura)

Figyelt kérdés
Eddig még csak a három nagy könyvet és a Szilmarilokat olvastam és ha csak nem voltam nagyon figyelmetlen, azt hiszem ezek nem írják, hogy Thranduil népe melyik tünde nemzetségtől ered. Vagy az itt maradt telerek (sindák), vagy az avárok lehettek az elődeik szerintem. Viszont még ez a két nép is sokban különbözhet. Van erre valahol konkrét utalás?
2014. dec. 23. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A net széles mezőin nyargalva javaslom olvasásra a LOTR Wiki-t vagy a Wikipediát. (Speciel ez esetben utóbbi jobb.) Az erdőtündéket hol nandák utódainak írja, hol meg vegyesen nandák-sindák-noldák kevert populációjának (más a köznép, mások a vezetők).

[link]

Emlékeim szerint A szilmarilok amúgy kitér erre, ott van erről pár szó. (De tíz éve olvastam, nem emlékszem pontosan.)

2014. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!