Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírás. Nevekkel kapcsolat...

Regényírás. Nevekkel kapcsolatos probléma. Titeket zavarna?

Figyelt kérdés
Tehát regényírásról lenne szó. Képtelen vagyok a karaktereimnek nevet adni. Nem azért, mert nem találok szép, összeillő neveket. A gond az,hogy bármelyik névre rákeresek (pl.: Jonathan Davis), máris találok egy létező személyt. Értitek, mire gondolok. Engem ez zavar. Ti hogy vagytok vele? Esetleg tudnátok néhány oldalt(angolt is) írni, ahol viszonylag ritka, elsősorban angol vezetéknevek találhatók. Előre köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 1. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Nem kell egyébként mindenképpen ritka név, mert az elég érdekes lenne, ha minden egyes szereplő pont ritka nevű.

Amúgy meg nem baj he létezik egy adott ember. Csak ne legyen valami nagy híresség, mint például J. Davis, a Kornból.

2014. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit régi, de gyakori technika a beszélő név. Ezt pedig egy picit el lehet változtatni. Pl. ha egy karaktered fő jellemzője az, hogy okos (clever), akkor lehet az a neve, hogy John Clevre.
2014. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, megy a zöld. :)
2014. dec. 1. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem magad alkotod meg a nevet, akkor mindegyikre fogsz találni egy létező személyt, hisz létezők közül válogatsz. Nincs a nevekkel semmi gond, ha nem a legismertebb sztárokét adod nekik, illetve nem hajaznak a karakterek arra a celebre.
2014. dec. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld. :)
2014. dec. 5. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Hát engem is zavarni szokott, ha valakinek ugyanolyan neve van, mint az én történetemben. Egyszer írtam nagyon sokáig és annyira jól hangzott, hogy Harangozó Áron, de nem tudtam, hogy hol hallottam, aztán rájöttem, hogy van ilyen nevű ismerősöm. De ugyanígy jártam például a Tóth Krisztiánnal is. Próbálok arra törekedni, hogy ne legyen valós személyről elnevezve egy-egy szereplőm. És arra is figyelni szoktam, hogy ne legyenek olyan nevek, mind más könyvekbe (pl.:Pósa Ricsi). Ez viszont nem azt jelenti, hogy nincs Ricsi nevű szereplő, dehogyisnem van csak nem annyira fontos a történetben. És még az egyes irományaimban is figyelek rá, hogy nem legyen nagyon egyezés. Így lettek különlegesebb és furcsább neveim pl.: Röné, Regő, Filip... vagy Nelli, Maja, Odett, Aida
2014. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt van pár oldal ritka nevekből :D

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!