Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A jövőben megéri könyvet...

A jövőben megéri könyvet írni? Pénzügyileg?

Figyelt kérdés
A számítástechnika fejlődésére gondolok, mivel ezekkel a kis olvasós gépekkel lehet könyvet olvasni, nem kell nyomtatni. Vagy lehet már most sem éri meg könyvet írni, és kiadni?

2014. nov. 13. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

könyvet mindig is megérte írni, mert maximum kiadják e-book formátumban, hogy a különböző e-book olvasókkal olvasd (esetleg mobilon, tableten, stb). + Ha elektronikus, akkor el is adható különböző elektronikus piacokon 8gondolok itt play store-ra a googlenél).


De maguk a könyvek sem mennek ki annyira a divatból, iskolába is még mindig könyvet visznek, még megvan a hagyománya. Én is meg szoktam venni azokat a könyveket, amik érdekelnek (horror/misztikus könyvek, assassins creed játékadaptációból könyv, stb).


Vannak fiatalabb ismerőseim, barátaim, ők is szoktak kölcsön kérni könyvet (16 év körüliek), tapasztalatom szerint még mindig megéri írni.

2014. nov. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne a pénzért írj. ABármilyen művészetről van szó, egy családot eltartani belőle sosem volt egyszerű. Ha úgy érzed, hogy neked vannak olyan történeteid, amiket meg kell osztanod a világgal, akkor tedd azt. De arra ne alapozz, hogy neked most ebből meeg kell élned és kész. Általában még a tényleg sikeresek sem futottak be rögtön, nekik is időbe tellt, a korai könyveik valúszínűleg nem töltötték meg a bankszámlájukat.
2014. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

E-booknál kisebb az önköltség, ha a szerkesztői-tördelői munkákat van, aki elvégezze (mert nincs nyomdaköltség), emiatt a magánkiadás arrafelé tendál. Így jobban megéri, mint nyomtatva kiadatni. Kiadói szempontból nem nagy differencia, mert a kéziratot ugyanúgy szerkeszteni, tördelni, lektorálni kell, emiatt az e-book ára sem nyomottabb (legalábbis nem sokkal alacsonyabb, ha egyáltalán alacsonyabb), mint a "kézzelfogható" könyvé. Mikor az elektronikus könyvek piacra kerültek, itthon mindenki hirtelen és drasztikus költségcsökkenést várt tőlük, de mivel nem így lett, az olvasói bázis nem nőtt meg ugrásszerűen - vagyis körülbelül ugyanúgy éri meg könyvet írni (pénzügyileg), mint eddig. A sikersztorik száma elenyésző, inkább a pénzt viszik.

Ahogy a második is mondta, művészetet nem pénzért csinálunk. Ha írni akarsz és ezt meg akarod osztani a világgal, tedd. Ha milliókat akarsz keresni, felejtsd el, mert nem így fogsz meggazdagodni. (Persze így is lehet, de akkor nem itt kérdeznéd ezeket, hanem tudnád, hogyan nézz utána, mik azok a témák és műfajok, amiket előszeretettel vesznek, és már írtál volna egy olyat.)

2014. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!