Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az elektronikus könyv olvasót...

Az elektronikus könyv olvasót (ebook-reader), vagy a papír könyvet szereted jobban olvasni? Miért?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

A papír könyvet. Jobban lehet olvasni, jobban elgondolkodtat, könnyebben visszalapozok, ha szükségét érzem, nagyobb élmény.

Amellett könyvet kényelmesen ülve is tudom olvasni, nam kell a gép előtt görnyednem.

2014. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

A rendes könyveket jobban szeretem. Jobb hogy a kezemben tartom a könyvet, meg imádom az illatát. Illetve számomra az egyik legfontosabb dolog: Hogyha kint ülök a parkban és mellettem ül valaki egy E-book olvasóval akkor garantálom hogy a másik kezéből fogják kilopni a readert, nem az én kezemből a könyvet. Vagy a táskámból se fogják kilopni a könyvet, mondván nem ér annyit.


Meg szeretem őket gyűjteni, a könyvespolc így kis színt ad a szobának :)

2014. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőt. Engem nem zavar egyik sem. Első, nem kell a gép előtt ülni, mert az e-book olvasó gyakorlatilag könnyebb, mint egy könyv. Ez az egyik dolog, amit szeretek a digitális formában; ha utazok, nem cipelek 10 kiló plusz súlyt, nincs mindig csurig a táskám könyvekkel. Én sokszor nem tudom, épp milyen könyvhöz lesz kedvem mondjuk a két hét alatt, amit nem itthon töltök, de így nincs jelentősége, mert egy könyv és száz könyv súlya ugyan az.

Nekem ugyan akkora élmény mindkettő. Ugyan úgy elgondolkodtat, ugyan úgy szórakoztat, nem is értem, hogy itt milyen különbség lenne. A digitális könyveket is az agyaddal és a szemeddel olvasod, nem?

Könyveket a polcra tenni én is szeretek, viszont mennyit ln olvasok, annyit képtelenség mind megvenni. Független fiatal vagyok, nincs zsebpénzem. Pillanatnyilag a lakbér befizetése fontosabb. :) Viszont én bevallom, simán letöltöm a könyveket az internetről, nem okoz lelki törést.

Megvenni csak jó könyveket szeretek. Azokat viszont nagyon, mert a fizikai példányt kölcsön tudom adni másoknak, ez előny. (A barátaim között én vagy a könyv dealer. :D)

2014. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Az ebook előnye, hogy könnyen hordozható, sok könyv fér rá, válogathatsz a metrón, hogy melyikhez van éppen kedved, ráadásul este lefekvés előtt sem kell a lámpát felkapcsolni, mert a tablet/az ebookreader világít neked. Mindennek ellenére én jobban szeretem a könyveket. Szeretem megérinteni, megfogdosni. Szeretem az illatát a frissen nyomtatott oldalaknak. Szeretem látni ahogy a polcomon sorakoznak és szeretem aláhúzni benne azokat a részeket amik tetszenek. Lehet, hogy régimódi vagyok de nekem szívet melengető a látvány, hogy a polcom roskadozik a könyvektől :)
2014. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mindkettőnek megvan a jó oldala :)

a könyv azért jó mert könyv :D ezt nem tudom elmagyarázni, imádom kézben tartani, gyújtani őket, egy adott kötet összes könyvét a kezemben tartani :) viszont manapság egyre drágábbak :(

ebook meg kicsi, könnyen hordozható és kényelmesebb használni :)

Ha megtehetem inkább olvasok könyvből de van ebook-om is :)

2014. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző voltam nem gyújtani hanem gyűjteni :'D n
2014. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért gyűjtöd, hogy felgyújtsd mi? :D valld be most már XD
2014. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sose bántok könyveket xd
2014. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!