Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok igazán jó könyveket...

Tudtok igazán jó könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyat ami tényleg átütő, Megtörtént esetek alapján, Lehet az olyan pl hogy valakinek az életét meséli el, hogy tört fel, lehet Misztikus is, elgondolkodtató, Mint pl a remény rabjai, igaz, csak filmbe láttam, de a története nagyon megfogott, ezért lehet neki kezdek annak is az olvasásához, Vagy pl Út a vadonba, hasonló kategóriás könyveket szívesen felkutatnám.
2014. szept. 15. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A remény rabjai Stephen KIng könyve. Nekem megvan és sokkal jobb mint filmben.

Ami még jó, és valós ember törétnete

-Danielle Steel : Húlló csillagom (az elhunyt fiáról ír aki öngyilkos lett)

-Claire Kenneth : Sanghaj szépe . Lehet tudod de azért leírom: Az írónő magyar Kölcsey Kende Klára aki ebben a könyvben kisebb igaz történeteket ír. Mesél a kitelepítésről amikor vidékre száműzik őket. Mesél arról, hogy tudtak elmenekülni, hogy élték át az első éveket Amerikában. Mesél a kinti világról. Csodásan tudja leírni. Ha tetszik a stílusa, akkor érdemes elolvasni a többi könyvét is, főleg

-Egon naplóját.


Ezt a könyvet nemrég olvastam:

- Sabine Dardenne: Tizenkét éves voltam, felültem a biciklimre, elindultam az iskolába, és… (ez a könyv címe, bármily hosszú)

A belga fiatal "írónő" a könyvben elmeséli, hogy 12 évesen iskolába menet egy pedofil elrabolta, és hogy élt több hónapon át fogságban, hogy élte túl, hogy menekült meg, és később hogy tudta feldolgozni.

Megrázó volt olvasni..


Ha szereted a régi valós történeteket is akkor tudok még párat ajánlani. (ókori-középkori emberekről)

De egyet kiemelek, mert az is bámulatos, és megrázó.

- Robert Graves:

1. Én Claudius

2. Claudius az isten

A két kötet a római birodalom császárairól szól. Claudius császár meséli a történetet, hogy miképpen élte túl számos elődei tömegmészárlásait, vagy elmeséli Caligula unokaöcs és császár elmebeteg viselkedéseit. Mind megtörtént.

2014. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem az igaz történetek, valódi személyekről kategóriában:

Félelem és reszketés Las Vegasban.

Ez ugye Hunter Stockton Thompson életéről szól, aki amerikai író és újságíró. Pályafutását sportújságíróként kezdte, és úgy is fejezte be, a kettő között pedig számos témáról írt: az Amerikai Álom haláláról, számos választási kampányról, motorosbandákról, politikáról és közéletről.


Az író fő ismertetőjegye színes és hivalkodó stílusa, ami különösen a Félelem és reszketés Las Vegasban című regényében szembeötlő, amelyben a szerző teljesen elmossa a határokat az író és a témája, valamint a tények és a fikció között. A sokak által utánozott gonzo újságírás megteremtése szintén az ő nevéhez fűződik.


Van még egy a Rum napló az is Hunter Stockton Thompson.

2014. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Chuck Barris: Egy veszedelmes elme vallomásai


vitatjak a hitelesseget kicsit, de elvileg igaz tortenet.

a film is zsenialis belole

2014. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zizabell válasza:
Eloszor is hany eves vagy?
2014. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!