Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok olvasni?

Milyen könyvet ajánlotok olvasni?

Figyelt kérdés

Mert ugy nem az amolyan kötelező olvasmányokra gondoltam én , azok nem kötnek le , hanem pl. Pretty Little Liars , A szürke 5o árnyalata ezekbe most fogok belekezdeni :)

de ha kiolvastam hallgatnék a véleményetekre .

Témák : szerelem , dráma , thriller , ...

ami az ilyen tini lányoknak való .

16/L


2014. szept. 5. 14:20
 1/10 A kérdező kommentje:
de olyan is jöhet amiben titok derül ki vagy titok után kutatnak , de ez ne kaland regény legyen , hanem romantikus vagy tinis..de ne túl gyerekes
2014. szept. 5. 14:23
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Tökéletes kémia

Csillagainkban a hiba

2014. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Metro 2033. Nagyon jó könyv.
2014. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam le, hogy dráma és thriller egyben. Nem tinilányoknak való az tény, de iszonyat jó regény.
2014. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És sok benne a félelemkeltő elem és folyik a vér is még azt is kifelejtettem :)
2014. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sarah MacLean: A csábítás kilenc szabálya

Nagyon könnyed sztori sok erotikus résszel, de egyaltalán nem hat gagyinak. Nekem nagyon tetszett, humoros, izgalmas.


John Green: Csillagainkban a hiba

Manapság nagyon sokan szeretik, én még nem olvastam, de szerintem témára megfelelne neked.


Kerstin Gier: Időtlen szerelem trilógia

Szuper tini szerelmes könyv, időutazással, humorral, izgalommal, romantikával. Az első része a Rubinvörös.


George R. R. Martin: Tűz és Jég dala regényciklus

Nem pont az, amit te keresel, de igazából nézőpont kérdése. Néha úgy érzem, hogy ez inkább valami történelmi dráma, mint fantasy. Érdemes vele megpróbálkozni, én nagyon szeretme ezt a sorozatot.


Leiner Laura: Szent Johanna gimi

Én speciel kivételesen rühellem, de azért lehet, hogy te kedveled majd az írónő stílusát.


Gail Carson Levine: Elátkozott Ella

Feldogozott Hamupipőke történet, romantikával, humorral és happy end-del. Nem nagyon szeretem ezt a kategóriát, mégis ez az egyik kedvenc könyvem.


J. K. Rowling: Harry Potter

Gondolom ismered, de ha még nem olvastad, feltétlenül be kell pótolni.


Marie Lu: Legenda

Suzanne Collins: Éhezők viadala

Veronica Roth: A beavatott

Ezeket mind egy kalap alá veszem, mivel mind egy disztópia romantikus szállal. Ha bírod a disztópiákat, az izgalmakat és a pörgős könyveket, akkor tetszeni fognak.


Stephen King-től bármi

Az egyik kedvenc íróm, szuper könyvei vannak, mondjuk nem a tini lányoknak való kategóriába tenném őket. Kedvencek: Cujo, Ragyogás, 11/22/63


Remélem, segíthettem, és tetszeni fognak. :)

16/L

2014. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szent johannna gimi 1-8:D
2014. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 elég jó listát adott a tinilányoknak való művekről. Én csak a három kategóriát láttam, hogy romantikus, dráma, thriller - ez Raymond Chandler: Hosszú álom. Persze azonnal elbizonytalanodtam, mert az klasszikus noir és krimi, de nem, romantikus thriller (mint filmműfaj) alapműve. Viszont közel sem tipikusan tinilányoknak való regény, a hard-boiled krimit nem szokták szeretni. :) Mondjuk a Szürke50 sem tinédzsereknek való...

Egy másik, talán még kevésbé tinédzseres ötlet talán Miéville: Perdido pályaudvar, végállomás c. regénye, mert ez is a chandleri irányvonalhoz tartozik, bár ez fantasztikum. De ebben kifejezettebb a romantika.


Viszont ezek az eddig javasoltakhoz képest ritka nehéz művek.

2014. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az igen , nagyon hálás vagyok , mindenkinek egytől egyig ment a zöld kéz !!
2014. szept. 8. 16:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Valamikor idén fog megjelenni egy új könyvsorozat első része, a Marion Farrington. Arról szól, hogy megölték a főszereplőcsajt és két tinilány, meg egy ügynök akarják megtalálni a gyilkost.
2014. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!