Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most mit tegyek? Hova tudnám...

Most mit tegyek? Hova tudnám elküldeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


12 éves lány vagyok. Már sokszor belefogtam egy-egy saját könyvembe, de eddig sosem fejeztem be egyiket sem. Most azonban sikerült megírnom egy 168 oldalas lovas sorozat első részét. Eddig az olvasóknak (édesanyámnak, édesapámnak és a 25 éves lány unokanővéremnek) nagyon tetszett, de nem tudom most hogyan tovább.


Beküldjem egy szerkesztőségbe?

Ha igen, akkor melyikbe? Tudtok küldeni linkeket?


Valamint: Van esélyem ezen a pályán 12 évesen? Kiadhatják a sorozatomat?


Előre köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 22. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben első művet nem küldenék rögtön kiadóhoz. Sorozat, tervezel még írni hozzá - remek! Tedd fel a netre. Akár nagyobb amatőr írói oldal, akár saját blog (jó reklámmal), döntsd el, melyik a szimpatikusabb. Mivel rendszeres frissítést tudsz biztosítani, meg a lovakat mindenki szereti, valószínűleg lesz olvasód, kapsz tanácsokat is. 12 évesen ez a fontosabb, nem az, hogy kiadják-e (nem fogják, nem a korod miatt, hanem mert valószínűleg nincs annyi élettapasztalatod és írástechnikai jártasságod, hogy felvegye a versenyt a többi kiadásra váró művel). Ezek függvényében írhatod tovább a sorozatot, valószínűleg felhívják a figyelmed pár hibádra, elmondják, mire helyezz még hangsúlyt stb. (Oké, a többség általában csak elalél attól, hogy betűket lát. Ők is fontosak, jól esik a bizalom.)

Kezeld a művet a helyén: még ha végül "érett fejjel" úgy is döntesz, hogy az alap jó, kiadásképes, akkor is valószínűleg át kell írni. Addig inkább kapj némi biztatást és hasznos tanácsokat, mint hogy beküldd valahová, ahonnan visszajelzés sem jön (hiszen nem ez a dolguk). Így tudni fogod, ha van hiba, az mi, hol.


(Én most azt mondom, hiszek benne, hogy ez menni fog. Meglepően normális kérdés, meglepően jó helyesírással, befejezett regény, sorozattrev, olvasók is voltak. Ne akard elrontani a kedved azzal, hogy kiadókra erőlteted magad, vagy magánkiadásba hajszolod a szüleidet. Egy 100 fő feletti fejezetenkénti olvasottságú történet reális cél jelen esetben, és ami fontosabb, elérhető. Szerintem a Merengő jó cél lenne kezdetben.

Ó, és a számokat betűvel írd. A műben. ;) Itt lehetsz trehény, de ott nem.)

2014. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!