Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki mondana jó 2. világhábo...

Valaki mondana jó 2. világháborús élménykönyvet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a könyvekben, ezért írtam ezt a kifejezést, de itt arra gondoltam, hogy megtörtént eset alapján, esetleg egy katona ahogy átélte a dolgokat.


Ha nagyon pontos akarnék lenni, akkor az Ardenneki erdőkben állomásozó élmények érdekelnének a legjobban, ahogy pl az Elit Alakulat is megpróbálta ábrázolni, de ha valami egyéb jót is tudtok, akkor kérlek osszátok meg velem. Kíváncsi lennék az egészre egy katona szemszögéből (persze sok van, de én csak az igazán jókat keresem)



2014. aug. 16. 19:58
 1/6 anonim válasza:

Pjotrt Sztyepanovics Alihanov:Lövészezred


a második világháború egy szovjet közkatona szemszögéből

2014. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Borisz Polejov: Egy igaz ember

James Jones: Most és mindörökké


Olvastam jó párat, de ezek ragadtak meg a legjobban. az első könyv az egyik kedvencem. Talán igaz alapokon nyugszik. Egy szovjet katona szemszögéből.


A második a csendes óceánon játszódik, éppen a Pearl Harbor elleni támadás előtti hónapokban, és bár nem teljesen valós eseményeken alapul, de az író ha jól tudom saját élményeit gyúrta össze.


Nem az Ardennekben játszódnak de jók.


Mondjuk!

Richard Gallagher- Egy halálra ítélt szakasz. Lehet rajta sokat nevetni is.


Szerzőre nem emlékszem, de a Von Ryan expressz is jó kis könyv.


Az utolsó kettő nem igazán élménykönyv.


Sven Hassel könyvekkel találkozhatsz. Megosztó személyiség, elvileg valós, vele megtörtént dolgokat ír az öreg, de sokaknak gyanút keltet, és valószínűleg csaló. Ha nagyon érdekel olvass utána, olvass el esetleg egy könyvét, és döntsd el magad. Én személy szerint nem vagyok annyira oda érte, de elolvasni jó.

2014. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A" halálra ítélt szakasz. Bocsánat.

Ha esetleg eszembe jut még valamelyik általam olvasott könyv, akkor megírom neked.

2014. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Joseph Heller- A 22-es csapdája. Ez sem élménykönyv, de ha érdekel téma kötelező darab. Bár talán-talán nehezebben olvasmány. Bocsi, hogy nem kifejezetten "élménykönyveket" írok, de ezek szerintem nagyon jó regények, ha érdekel a téma.
2014. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huh, köszi a válaszokat :)
2014. aug. 16. 20:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Willy Heinrich: Vaskereszt. Egy csapat német katonáról szól a Német-Szovjet háborúban. Talán a Krímben, nagyon jó könyv csak sajna rég olvastam. A szerző az ott tapasztalt élményeit írja le benne.
2014. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!