Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és jég dala melyik...

A tűz és jég dala melyik könyvében van a Daenerys-nek szánt jóslat? (Halhatatlanok házában is volt valami meg valami boszorkánytól vagy boszorkányoktól is kapott jóslatot ugye? )

Figyelt kérdés
Ha valami nagy fan tudná a konkrét fejezetet is hát igen boldog lennék. :D

2014. aug. 6. 16:08
 1/9 anonim válasza:
a második könyvben találod meg, pontosan már nem emlékszem, hol
2014. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Th7Y90MZcjs

Képekkel öszzefoglalva. :D


Aztán: "Halld szavaimat, Daenerys Targaryen. Az üveggyertyák égnek. Nemsokára megérkezik a fakó kanca, és utána a többiek. Kraken és sötét láng, oroszlán és griff, a nap fia és a komédiás sárkánya. Egyikben se bízz! Emlékezz a Halhatatlanokra!"


Meg a maegi jóslata: "Amikor a Nap nyugaton kel fel és keleten nyugszik le. amikor a tengerek kiszáradnak, és a hegyeket elfújja a szél, mint a falevelet."

2014. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2. még van tovább is, és eddig minden jóslatának valósultak meg részei.
2014. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor a könyvbe lehet ki se keresem! :D


A Maegi jóslata ugye a Drogo-ról szól? Konkrétan, hogy mikor fogja újra látni őt. (Ebből csak arra tudok következtetni hogy Dany meghal majd...máshogy nem láthatja újra őt.)

2014. aug. 6. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tudnám elképzelni,h meghal Danny. Mert ugye a Nap nyugaton kel és keleten nyugszik=Quentyn Martell. Tengerek kiszáradnak=ott lett vége a könyvnek h Danny a dothraki (fű)tengerben van,szal sztem a sárkány felfogja azt perzselni. Hegyeket elfújja a szél=sztem Danny majd lerombolja a piramisokat a Rabszolga-öböl városaiban. Aztán ugye ez folytatódott,hha majd újra terhes lesz és gyereket szül, akkor fogja látni Drogót, szal sztem terhes lesz pl. Victariontól, aztán belehal a szülésbe és így lesz megint Drogóval.
2014. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hegyeket elfújja a szél=szerintem leomlik a Fal.(mondjuk a Mások valahogy lerombolják) :D

És szerintem Jon-tól lesz majd terhes. :D:D (Bár tudom, hogy ez egy elég merész elgondolás)


De csak erre tudok gondolni, mert a sorozatban a látomásában a Fal ajtaján ment ki és ott talált rá Drogo-ra és a fiukra. Azaz a Fal-nál vár rá Drogo=végzete.


Meg sokan hiszik, hogy Dany Jon karját is látja a látomásban.


[link]


[link]

2014. aug. 6. 17:35
 7/9 A kérdező kommentje:
*kardját
2014. aug. 6. 17:36
 8/9 anonim ***** válasza:
A Falat elvileg a Tél kürtjével lehet leomlasztani.
2014. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szmeagol72 válasza:

Elég durván eltaláltad :)

Amúgy szerintem is Jontól lesz terhes. És nem Jon a megjövendölt herceg, hanem a fia.

Vagyis Jon meghal. Mondjuk feláldozza magát, és megöli az éjkirályt. The end.

2017. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!