Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Smaug pusztasága nincs könyvbe...

Smaug pusztasága nincs könyvben, csak filmben? Miért?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a könyvet, de úgy tudom, hogy a hobbit könyv történéseit osztották 3 részre. Akkor csak benne kéne lennie, ha így van
2014. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a szimplát osztották én úgy tudom. amúgy meg tuti van, csak nem biztos hogy ez a címe
2014. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm :)
2014. aug. 3. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
a hobbit 1 könyv, és költöttek hozzá a semmiből egy csomó baromságot, így lett egy 3 filmes forgatókönyvük..., ha jónak tartod a filmeket, ne olvasd el a könyvet! sok dolgot fogsz hiányolni...
2014. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A filmekben nem csak a Hobbitot dolgozták fel, ahogy én tudom (nem láttam még, majd egyszerra a hármat). Részben A Gyűrű keresése is benne van, illetve egyéb részletek (utalások a GyU-ból, függeléke stb.) Túl sovány lett volna a sztori csak egy regényből. Emellett behoztak pár nem kánoni történetszálat, de állítólag azok vannak kevesebben.
2014. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a hobbit könyvben a barna mágus, jóformán említve sincs, Thorin nem bizalmatlan a tündékkel, minden ellenszenv nélkül sétálnak be völgyzugolyba, a bakacsin erdõben fogjul ejtik a kis csapatot, csak innen lesz Thorin bizalmatlan a tündékkel, a teljes törp, elf szerelmi szál kitaláció a filmben, Legolas sem szerepel a könyvben... de mondok jobbat, még csak nagy fehér ork simcs a könyvben... a wargokon koboldok lovagolnak, az egész könyvben a koboldok csinálják a feszkót, az orkok, csak 1 helyen épphogy meg vannak említve...
2014. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ezek a legnagyobb különbségek.
2014. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az új fordításban is kobold? Szerintem az már ork.

Amit mondtál nagyjából (a szerelmi szálat leszámítva) annak tudható be, amit én mondtam: nem csak a Hobbitot dolgozták fel. Radagast a GyU-ban nagyobb szerepet kap, de onnan kihagyták, valahhogy be kellett rakni a filmadapátció világába is. Így sikerült. Legolas meg népszerű szereplő volt, ki az a hülye, aki kihagyta volna? És mivel Thranduil fia, valahol jogos, hogy szerepel. Thorin tündékhez fűződő viszonyára nem emlékszem kristálytisztán, de a film kiemeli, hogy más, mint egy átlag törp, miért ne írhatták volna ezt át? Mondván továbblép a szokásos gyűlölködésen (Elrond háza).

A többség menthető: adaptáció, nem szolgai megfilmesítés. Plusz három filmben nem lehetett volna az eredeti Hobbitot széthúzni, beraktáak mást is. Kicsit msképp építették fel a világot, hogy filmre vihető legyen, ennyi. A GyU is adaptáció volt, hol volt a könyvben utolsó tünde-ember sereg? Hol mentek a lórieniek segíteni? Elrond nem utazott át fél Középföldén azért, hogy odaadjon egy kardot Aragornnak (bár láttam az első film bővített verzióját, ott magával viszi az Andúrilt, nem tudom, hogy magyarázzák meg mégis). Denethor sem úgy viselkedett, Théoden is változott, az entek szerepe sem ugyanaz. Arwen a könyvhöz képest túl nagy hangsúlyt kap (Glorfit meg kiírták). Mindez egyszerűen azért, hogy filmben is élvezhető legyen.

Más a kettő, igen. De azért "sok kitalált baromságnak" nevezni egy kicsit erős.

2014. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha már GyU -zunk, abban nekem a legfájóbb pontom Szarumán halála, hogy a filmben kígyónyelv leszúrja a vastorony tetején, pedig zsáklak ajtajában szúrja le a 3. kötet végén:) bár így is kegyetlen hosszú minden rész, ha a harmadik könyv lezárását, a hobbit lázadást is felmre viszik, abból lehetett volna egy 4. film is :)
2014. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát megmondom őszintén ennyi különbségre nem számítottam. De igazából már megvan rendelve a könyv, és a GyU trilógia is.

Annak viszont örülök, hogy a Hobbitot, amit felosztottak ezek szerint három részre (és plussz dolgokra ...), egy könyvben olvashatom. Bár... érdekes hogy 236 (ha jól emlékszem) oldalon csak...

2014. aug. 4. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!