Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy tizenhárom éves lánynak?

Figyelt kérdés

Leginkább az elgondolkodtató, reális, valós mondanivalóval rendelkező műveket részesítem előnyben. Nagy kedvencem például Suzanne Collins-tól Az éhezők viadala trilógia, ami egy nagyon erős társadalomkritika, és bemutatja, hogy teljesen mindegy, mit teszel, mindig lesznek egyenlőtlenségek, viszályok, egyet nem értések. Tetszett, hogy a harmadik kötet végén, amikor a körzetek megnyerték a háborút, bemutatta, hogy nem változott semmi, csak most már mások uralkodnak. Ahh, elkalandoztam. :) A kérdés tehát adott.


Előre is köszönöm.



2014. júl. 26. 11:20
 1/10 ilovehimym válasza:
100%
A beavatott
2014. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

J.D.Salinger - Zabhegyező

Stephen Chbosky - Egy különc srác feljegyzései

Janne Teller - Semmi

Gyűrűk ura 1-2-3, A hobbit

John Green - Alaska nyomában

Gayle Forman - Ha maradnék; Hová tűntél?

Chuck Palahniuk - Harcosok Klubja

Émile Ajar - Előttem az élet

Anita Gayn - Senkinek sem kellesz!

Laurie Halse Anderson - Hadd mondjam el; Jégviráglányok

Szabó Magda - Abigél

Jodi Picoult - A nővérem húga

J.K.Rowling - Átmeneti üresedés

Szerintem elég elgondolkodtatóak :D

2014. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm szépen!

A nővérem húgát, és Laurie Halse Anderson könyveit olvastam (Ööö... Illetve ezt a kettőt, amik magyarul is megjelentek.), a többit megfontolom. :)

2014. júl. 27. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, remélem, találsz kedvedre valót. :D Egyébként a kérdésed miatt én meg mindjárt elkezdem olvasni az Éhezők viadalát (eddig csak a filmeket làttam). :D
2014. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ezeket olvastam, és nekem tetszettek, amúgy 12 vagyok, szóval.. Nem olvastam, még az Éhezők viadalát, szóval nem tudom mire gondolsz, de talán tetszeni fognak. Itt vannak: Totál titkos naplóm, Neveletlen hercegnő naplója, Martina naplója, Lányok regénye, Alkonyat, D.A.C. , Segítség YouTube sztár lettem, Rocksztárt kaptam karácsonyra, Alkonyat, Elválaszt az idő, Obszidián, Szent Johanna Gimi, Anna és a francia csók, Párválasztó, Gyönyörű sorscsapás, Harry Potter, Gyűrűk ura, Vajon létezok szerelem első látásra?, Szerelem első kattintásra, Hűvösvölgyi suli, Hűvösvölgyi gimi, Szerethetetlen, Reménytelen, Hableányok kíméljenek, Tündérszerelem, Hogyan told el ( jól ) a nyarad? . . .
2014. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Csillagainkban a hiba *-* én nemrég rendeltem meg,de mindenki szerint jó!:)


13/L

2014. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Árnyalatnyi remény,történelmi regény,de egy 13 éves lánynak szerintem tökéletes,ilyet is kell olvasni!A Második világháború litván túszainak életét mutatja be.Főszerepben egy 15 éves lánnyal.Fantasztikus volt.


Előző voltam xd (13/L)

2014. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ötös: Nem igazán preferálom a tiniregényeket, plusz a felsoroltak többségéről már hallottam, sokakat olvastam is. A "Reménytelen" című könyvnek utánanéztem, azt majd megfontolom. :) Köszi a tippeket! :)


Hatos-hetes: Húha, a Csillagainkban a hibáról már sokat hallottam, régóta kerülgetem. Az Árnyalatnyi remény meg nagyon megfogott, szerintem holnap megyek is, megnézem a könyvtárban. :) Köszi.

2014. aug. 15. 20:28
 9/10 juca0105 válasza:

Sarah Dessen: Tökéletes

Stephen Chbosky: Eyg különc srác feljegyzései

John Green: Csillagainkban a hiba

John Green: Alaska nyomában

2014. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Friedrich Nietzsche - A morál genealógiája

- Az értékek átértékelése

- Ecce homo

- Így szólott Zarathustra

Oliver Lustig - Véráztatta napló

Immanuel Kant - Az erkölcs metafizikájának alapvetése

2014. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!