Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan mesekönyvet, meséket...

Olyan mesekönyvet, meséket keresek, amelyben megszemélyesített állatok szerepelnek, lehetőleg hosszabb fajta legalább 2-3 oldalas mesékről legyen szó!?

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Gesztenye, a honalapító (Watership Down), ez konkrétan regény, nyulakról, nyúl-szemszögből, és nagyon jó. :)
2014. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Márciuska ***** válasza:
Szabó Magda: Sziget-kék. Nem 2-3 oldal, hanem egy egész meseregény, de az egyik legszebb a magyar irodalomban.
2014. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ezek nagyon jók ahogy így utánuk néztem, mindenképp meg lesem õket, de igazából olyat keresek, amit olvashatok estimesének a kislányomnak, csak az Andersen, Grimm, Benedek Elek meséket már nagyon unjuk.
2014. júl. 17. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Tony Wolf mesekönyveit ajánlom. Egész hosszú sorozat mindenféle varázslényekkel, de az első könyvben (mesél az erdő) még csak állatok vannak. Szép képekkel, néhány oldalas kis mesékkel, én oda meg vissza voltam érte gyerekkoromban. :)

Bár nem írtad, hány éves a kölyök, ez talán inkább kisebbeknek való, Andersenből ítélve meg már nagyobb lehet (legalábbis azt kicsiknek nagyon nem ajánlják, óvónőknek meg van határozva, hogy milyen korosztálynak milyen meséket szabad olvasni, kérdezz rá náluk nyugodtan) de szerintem azért le tudja kötni még később is.

2014. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem nagyon szokott érdekelni mit ajánlanak meg mit nem... kerülöm a szadista meséket mibt pl a kis gyufaárus lány, de az biztos, hogy ki kakált a vakond fejére és társai több kárt okoznak egy gyerekben mint egy szép Andersen.
2014. júl. 17. 13:39
 6/7 Márciuska ***** válasza:

Mihail Pljackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni

Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Mindkettő Szutyejev csodás, bájos rajzaival, a vidám mesék kicsit kisebbeknek, de annyira tündéri, hogy a kedvencem volt kicsi koromban.

Szintén nagy kedvenc volt a Hogyan győzte le a jaguárt a teknős? Ebben afrikai állatmesék vannak, kicsit válogatni kell, mert van egy-kettő, amiben pl. a jaguár széttépi a kecskét, de a 80% ártalmatlan. Aztán volt A három amulett, ez meg indiai és távol-keleti mesék gyűjteménye, jó vaskos, rövidebb-hosszabb mesékkel, állatmesék is vannak, nekem az is nagyon tetszett. Ajánlom még a Kölestolvajt, ebben Bechstein német mesegyűjtő legszebb történetei vannak, bár ez nem éppen állatos, de olyan szép. Esetleg még Lázár Ervintől a Négyszögletű kerek erdő, bár személy szerint én azt kevésbé szerettem, de hátha. Nem tudom mennyire lehet ezekhez a könyvekhez hozzáférni, lehet, hogy csak antikváriumban.


És ha lehetek olyan szemtelen, hadd ajánljam még a figyelmedbe a saját oldalamat. Örülnék neki, ha tetszik, és örömöt szerez a kislányodnak: mesetar.gportal.hu

2014. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk most Hermann Marika meséi a nagy kedvencek. Több mesekönyve is megvan, Luca minden este hozza, hogy melyikből olvassunk.
2015. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!